Angol labdarúgás
LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE
2016. december 31. 20:26, szombat

A Pool nyerte az „ezüstcsatát”, a Stoke ellen sem fékezett a Conte-expressz

A Liverpool futballcsapata hazai pályán 1-0-ra gyűrte le a Manchester Cityt a Premier League 19. fordulójának rangadóján, ezzel pedig négy pontra ellépett Pep Guardiola együttesétől. A listavezető Chelsea zsinórban tizenharmadik bajnokiját is behúzta, miután 4-2-re legyőzte a Stoke-ot.

Komoly tétje volt a vörösök és a City párharcának, hiszen egyértelművé válhatott, mely gárda maradhat versenyben a listavezető Chelsea-vel a PL-elsőségért, és ki kezdheti az új esztendőt a második helyen.

A Liverpool kezdte jobban a találkozót, és a nyolcadik percben máris előnybe került: Adam Lallana beadását Giorginio Wijnaldum gyönyörűen fejelte a kapu bal oldalába. A folytatásban is Jürgen Klopp legénysége maradt aktívabb, de a szünetig már nem esett újabb gól.

A második játékrészben aztán már több kockázatot vállaltak a vendégek, akik rohamoztak ugyan, de sok helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Ahogy a hazaiaknak sem, de nekik nem is volt érdekük, így biztosan őrizték előnyüket. Újabb találatot már nem láthatott a publikum, maradt az 1-0, amely azt jelenti, hogy a Liverpool maradt egyedül látótávolságon belül a Chelsea-vel szemben a bajnoki elsőségért.

Ám ez a látótávolság is hat pontot jelent, hiszen Antonio Conte fiai ezúttal sem veszítettek pontot. A londoni kékek a Stamford Bridge-en fogadták a Stoke-ot, és bár a vendégek 1-0-ról és 2-1-ről is egyenlíteni tudtak, Willian és a szokásos gólját megszerző Diego Costa megmentette az immáron sorozatban tizenhárom Premier League-meccset nyerő Chelsea becsületét, amely 4-2-re diadalmaskodott.

Hasonló mentésre volt szüksége a Manchester Unitednek is, hiszen a vörös ördögök sokáig nem találták az ellenszert az újonc Middlesbrough védekezésével szemben, sőt, a 67. minutumban hátrányba is kerültek. És amikor már úgy tűnt, a legutóbbi négy bajnokiját behúzó MU vereséget szenved, két perc alatt kétszer is a hálóba talált José Mourinho gárdája, ez pedig 2-1-es sikert eredményezett.