Angol labdarúgás
PREMIER LEAGUE, 20. FORDULÓ
2017. január 02. 17:51, hétfõ

Tíz emberrel is nyert a Manchester City

A Manchester City a 32. perctől emberhátrányban játszva győzte le a Burnleyt a Premier League 21. fordulójában. A Liverpool döntetlent ért csak el Sunderlandben, a West Brom és az Everton otthon nyert.

Pep Guardiola több változtatást is eszközölt a kezdőben a Liverpool elleni vereség után, kispadra került David Silva és Sergio Agüero is. Azonban nélkülük nem muzsikált jól az együttes a Burnley ellen, ráadásul Fernandinho egy csúnya becsúszás után piros lapot is kapott a 32. percben.

Guardiola a szünetben cserélt, beküldte a spanyolt és argentint is, ami nyerő húzásnak bizonyult. Az 58. percben Clichy megszerezte a vezetést, Agüero pedig négy perccel később megduplázta az előnyt. Ben Mee a 70. percben szépített, de a Burnleynek ez kevés volt a pontszerzéshez.

Nem tudott nyerni viszont a Liverpool, amely hiába vezetett kétszer is Sunderlandben, Defoe két tizenegyesével a nehéz helyzetben lévő hazaiak pontot mentettek. Továbbra sem tud idegenben nyerni a Leicester, amely ezúttal a Middlesbrough otthonában játszott 0-0-t. Hazai pályán szerezte meg a három pontot az Everton, amely hármat vágott a Southamptonnak, pedig a 73. percig még 0-0 votl az állás. A  West Brom úgy verte a Hullt, hogy a félidben még hátrányban volt.

Manchester City-Burnley 2-1
Sunderland-Liverpool 2-2
West Bromwich-Hull 3-1
Everton-Southampton 3-0
Middlesbrough-Leicester 0-0
West Ham - Manchester United 0-2

1. Chelsea 19 16 1 2 42-13 49
2. Liverpool 20 13 5 2 48-23 44