Angol labdarúgás
LABDARÚGÁS, PREMIER LEAGUE
2017. január 04. 22:54, szerda

A Spurs megálljt parancsolt a Chelsea-nek

A Tottenham futballcsapata hazai pályán a két gólt szerző Dele Alli vezetésével 2-0-ra nyert a Chelsea ellenében a Premier League 20. fordulójának záró mérkőzésén. A Spurs ezzel megszakította a kékek tizenhárom(!) bajnoki találkozó óta tartó győzelmi sorozatát.

Antonio Conte legénysége abban a tudatban léphetett pályára a londoni rangadón, hogy amennyiben győztesen hagyja el a pályát, úgy nyolc pontra ellép a második Liverpooltól.

Ezzel szemben a saját közönsége előtt játszó – egy esetleges sikerrel a dobogóra lépő – Tottenham kezdett jobban, ám az első félidőben nem sokszor forogtak veszélyben a kapuk. Ám amikor már úgy tűnt, nem hoz gól az első negyvenöt perc, jött Alli, és egy szép fejessel előnyhöz jutatta a házigazdákat az első játékrész ráadásának perceiben.

A fordulást követően Diego Costáék nagy lendülettel jöttek ki a pályára, ám tíz perc sem telt el a félidőből, ismét Alli – ismét fejjel – volt eredményes, megduplázva ezzel csapata és saját maga góljainak számát. A hátralévő időben mindkét gárda előtt adódott lehetőség, de az eredmény már nem változott.

A 2-0 pedig azt jelenti, hogy megszakadt a Chelsea tizenhárom mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, míg a Spurs az eredménynek köszönhetően fellépett a harmadik pozícióba.

Tottenham - Chelsea 2-0