Angol labdarúgás
LABDARÚGÁS, ANGOL BAJNOKSÁG
2018. február 12. 23:13, hétfõ

A Chelsea simán elintézte a sereghajtót

A Chelsea futballcsapata a duplázó Eden Hazard vezetésével könnyedén, 3-0-ra verte hazai pályán a West Bromot, a Premier League 27. fordulójának záró mérkőzésén.
A londoniak nem sok esélyt adtak vendégeiknek (Reuters)

A kékek két sima zakóval a hátuk mögött (Bournemouth, 0-3, illetve Watford, 1-4), a Liverpool és a Tottenham sikere miatt átmenetileg az ötödik helyre lecsúszva várták az utolsó helyezett West Brom elleni összecsapást, amelyen mondani sem kell, kötelező volt a győzelem Antonio Conte legényei számára.

Nagy rohamokkal indítottak a londoniak, akik a 25. percben meg is szerezték a vezetést: Hazard kényszerítőzött remekül Olivier Giroud-val, majd okosan a jobb alsóba lőtt. Maradtak támadásban a vendéglátók, de a szünetig nem sikerült növelniük előnyüket (a birminghamiek pedig nem sok vizet zavartak), így 1-0-val mentek pihenni a felek.

A fordulást követően bő negyedórával aztán Victor Moses talált be egy tetszetős akció végén, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a meccs. Arról, hogy ne 2-0 legyen a végeredmény, Hazad gondoskodott, aki a 71. minutumban káprázatos löketet küldött a kapu jobb oldalába. Háromgólos sikerének köszönhetően a Chelsea visszavette a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő helyet a Spurstől, míg a West Brom továbbra is huszadik, hátránya hét pont a tizenhetedik, bennmaradást érő pozíciótól.