Angol labdarúgás
CARABAO CUP, 2. FORDULÓ
2018. augusztus 28. 22:55, kedd

A Crystal Palace és a West Ham is ott lesz a harmadik fordulóban! - VIDEÓKKAL

A Premier League-ben szereplő Crystal Palace idegenben győzte le 1-0-ra a Championshipben vitézkedő Swansea gárdáját az az angol Ligakupa második fordulójában. A West Ham United hátrányból felállva múlta felül a harmadosztályú Wimbledont.
(fotó: Twitter)

A WIMBLEDON - WEST HAM  MECCS GÓLJAI, VALAMINT A PIROS LAP

A West Ham finoman szólva is siralmasan kezdte az új idényt, hiszen az első három meccsét egyaránt elvesztette, és jelenleg egyetlen pont nélküli csapatként, 2-9-es gólkülönbséggel a Premier League utolsó helyén tanyázik. A Liverpool és az Arsenal elleni idegenbeli vereségek még benne is voltak a pakliban, de a Bournemouth elleni hazai zakó már igencsak kellemetlen eredménynek számít. Most itt volt az esély, hogy javítsanak a kalapácsosok.

Rögtön a meccs elején hidegzuhany érte a West Hamet, hiszen a második percben egy szögletnél Joe Pigott verte meg a levegőben Angelo Ogbonnát, és a kapuba fejelte a labdát. Pár perccel később viszont a hazaiak foghatták a fejüket, hiszen Rodney McDonald rövid időn belül begyűjtötte a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A félidőig azonban megúszta kapott gól nélkül a harmadosztályú csapat, így 1-0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben elfáradtak a vendéglátók, és ezt kíméletlenül kihasználta a West Ham. A 63. minutumban Issa Diop távoli löketénél volt tehetetlen a hazai portás. Picivel később Ogbonna hozta helyre a hibáját, és egy sarokrúgás után magabiztosan belsőzte a hálóba a játékszert. A hosszabbításban Javier Hernández döntötte el végleg a párharcot, így a vártnál talán nehezebben, de megvan a londoniak első győzelme az idei szezonban.

A SWANSEA - CRYSTAL PALACE PÁRHARCOT ELDÖNTŐ GÓL:
[RELATED VIDEO:2]

Érdekes párharcnak ígérkezett a Crystal Palace és a Swansea ütközete, hiszen a két együttes az előző idényben a Premier League-ben ütközött meg egymással. Azóta viszont a walesi gárda búcsút intett az első osztálynak és a Championshipben vitézkedik, míg a londoniak továbbra is a PL mezőnyéhez tartoznak.

Az első játékrészben csupán kisebb helyzetek adódtak a csapatok előtt, így nem született gól. A fordulást követően a Palace dominált és a 70. percben végül meg is szerezte a vezetést. Jairo Riedewald indította kiváló ütemben Alexander Sorlothot, a norvég pedig nagyszerűen fedezte a labdát és végül a hálóba juttatta a játékszert. A 22 éves támadó most először volt kezdő a piros-kék mezeseknél és rögtön gólt is szerzett.

Ezt követően rengeteg helyzetük volt még a fővárosiaknak, Kristoffer Nordfeldt azonban még életben tartotta a Swansea továbbjutásának reményét. Ehhez viszont szükség lett volna hazai helyzetre is, ami elmaradt, így Max Meyerék készülhetnek a harmadik fordulóra.

Swansea (2.) - Crystal Palace 0-1
Wimbledon (3.) - West Ham 1-3