Angol labdarúgás
ANGOL LIGAKUPA, 3. FORDULÓ
2018. szeptember 26. 22:45, szerda

A Chelsea hátrányból fordítva ment tovább az Anfielden - VIDEÓKKAL

A Chelsea 2-1-re legyőzte idegenben a Liverpool csapatát az angol Ligakupa 3. fordulójában. Az eseménydús első félidőben nem született gól, de a második játékrészben még kevésbé unatkozhattunk. A hazaiak az egész meccsen életveszélyes Daniel Sturridge góljával szerezték meg a vezetést, melyre a véghajrá elején Emerson válaszolt egy pontrúgás után. A 85. percben pedig jött a csereként beállt Eden Hazard, és egy pazar egyéni teljesítmény után eldöntötte a továbbjutás kérdését.
Fotó: Reuters

LIVERPOOL - CHELSEA 1-2
Helyszín: Anfield. Liverpool. játékvezető: Kevin Friend.
Liverpool: Mignolet - Clyne, Matip, Lovren, Moreno - Milner (Henderson, 60.), Fabinho (Szalah, 87.), Keita - Shaqiri, Sturridge, Mané (Firmino, 71.). Vezetőedző: Jürgen Klopp.
Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen (David Luiz, 73.), Cahill, Emerson - Fábregas, Kovacic (Kanté, 64.), Barkley - Moses, Morata, Willian (Hazard, 56.). Vezetőedző: Maurizio Sarri.
Gólszerző: Sturridge (59.) ill. Emeros (79.), Hazard (85.)

90+6. perc - Véget ért a mérkőzés, továbbjutott a Chelsea!

Öt perc lesz a ráadás.

85. perc - GÓÓÓÓL! Fordít a Chelsea! A csereként beállt Hazard egyedül indult meg a kapu felé és három védőt kicselezve a hosszúba vágta a labdát. 1-2
[RELATED VIDEO:2]

84. perc -
Sturridge igazított egyet és 20 méterről emelt kapura, de szerencsétlenségére a labda a felsőlécről fölé pattant.

79. perc - GÓÓÓÓL! Egyenlít a Chelsea! Egy oldalsó szabadrúgás után Barkley fejelt, melyet még Mignolet védett, de pont az érkező Emerson elé került a labda, amit így az üres kapuba passzolt. 1-1
[RELATED VIDEO:3]

68. perc -
Cserékkel frissítettek a mesterek, de újabb lehetőség még egyik oldalon sem jött össze.

59. perc - GÓÓÓÓL! Vezet a Liverpool! Menetrendszerűen jött a hiba a londoniaknál, Mané lövését Caballero pont Sturridge elé ütötte, aki kapásból az üres kapuba ollózott. 1-0
[RELATED VIDEO:4]

52. perc -
Újabb óriási baki a Chelsea oldalán, ezúttal Mané került ziccerbe, de csak belekotorni tudott a labdába, így Caballero megint nagyot védett.

46. perc -
Hatalmas hiba Christensentől, Sturridge csapot le a labdára, eltolta Caballero mellett, aki még belepiszkált a labdába, de az üresen tátongó kapuba nem talált bele az angol csatár.

21:46 - Elindult a második játékrész.

45+2. perc - Véget ért az első félidő.

Egy perc a ráadás.

39. perc -
Egy gyors támadás végén Manét találta meg Shaqiri egy beadással, a támadó szépen le is fejelte a labdát a földre, de Caballero ismét parádésan hárított.

35. perc -
Keita balról indult meg befelé, majd nagyszerűen tekert a hosszú felső sarok irányába, de Caballero bravúrral kitornázta a lövést.

29. perc -
Az iramra nem lehet panaszunk, de az utóbbi 10 percben nem alakult ki komolyabb gólhelyzet.

19. perc -
Ismét Morata ugrott ki, amjd egy szép lövőcsel után a rövidet célozta meg, de a hálóőr szögletre védett.

18. perc -
Morata kapott remek labdát, majd megpróbálta átemelni Mignolet-n, aki bele tudott kapni a labdába. A spanyol utána kersztbe lőtte a labdát, de senki nem ért bele középen.

13. perc -
Ezúttal Willian indult meg és kínálta meg Mignolet-t, azonban a kapus könnyedén szedte fel a kísérletet.