Angol labdarúgás
PREMIER LEAGUE, 8. FORDULÓ
2018. október 06. 20:27, szombat

Kétgólos hátrányból nyert a Manchester United!

A 69. percben ugyan még két góllal vezetett a Newcastle a Manchester United otthonában, ám a hazaiak egy hatalmas hajrát produkálva végül 3-2-re győztek az angol labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában.

Ha azt mondjuk, hogy a Manchester United nem szerepel mostanság jól, akkor eléggé finoman fogalmaztunk. A gárda múlt héten a West Ham vendégeként szenvedett kétgólos vereséget, majd hétközben az Old Traffordon ikszelt a Valenciával a BL-ben (bár így is a MU-nak van a legtöbb pontja az angolok közül).

A mérkőzés katasztrofálisan kezdődött a vörös ördögök számára, hiszen a vendégek három percen belül két gólt is berámoltak, így a 10. minutumban már 0-2 állt az eredményjelzőn. José Mourinho nem mindennapi lépést húzott meg, ugyanis az első félidő közepénél Eric Baily helyett pályára küldte Juan Matát. Ez a csere azonban nem hozta meg a nagy áttörést, így a szünetben is kettővel vezetett a Newcastle.

Bár sokak szerint edzőbuktatás terveztek a manchesteri játékosok, ám a második félidőben magasabb fokozatra kapcsolt a gárda és sikerült kiegyenlíteni. Előbb Juan Mata volt eredményes szabadrúgásból, majd picivel később Anthony Martial és Paul Pogba káprázatos összjátékát követően előbbi vette be a vendégek kapuját.

Nem csak Mata állt be csereként, hanem a télen igazolt Alexis Sánchez is. A chilei az utolsó percben nem akármilyen negatív sorozatot tört meg, ugyanis április óta nem talált be az ellenfél hálójába (tétmeccsen). Most azonban a manchesteriek hetesének késői gólja három pontot ért Romelu Lukakuéknak.

Tottenham - Cardiff 1-0
Burnely - Huddersfield 1-1
Watford - Bournemouth 0-4
Leicester City - Everton 1-2
Crystal Palace - Wolverhampton 0-1
Manchester United - Newcastle 3-2