LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA
2017. február 16. 21:00, csütörtök

Bernardeschi bombája döntött a Borussia Parkban - VIDEÓKKAL

A Fiorentina futballcsapata Federico Bernardeschi káprázatos szabadrúgásóljával 1-0-ra diadalmaskodott a Mönchengladbach otthonában, az UEFA Európa Liga legjobb 16 csapata közé jutásért rendezett párharc első mérkőzésén. Az első félidőben a németek mezőnyfölényben játszottak, elpuskázták helyzeteiket, míg a firenzeiek a játékrész hajrájában előnybe kerültek. A második 45 percben a Gladbach nem tudott megújulni, míg a vendégek szervezetten őrizték előnyüket, ennek köszönhetően pedig kényelmes helyzetből várhatják a visszavágót.

LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA, LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Mönchengladbach - Fiorentina 0-1 (0-1)
Borussia Park, Mönchengladbach. Játékvezető: Jesús Gil Manzano (spanyol).
Mönchengladbach: Sommer - Jantschke (Drmic, 65.), Christensen, Vestergaard, Wendt - Herrmann (Hahn, 77.), Kramer, Dahoud, Johnson (Korb, 77.), Hazard, Stindl.
Vezetőedző: Dieter Hecking.
Fiorentina: Tatarusanu - Sanchez, Astori, Rodriguez - Tello (Tomovics, 86.), Vecino, Badelj, Olivera - Borja Valero, Bernardeschi (Cristóforo, 64.) - Kalinic (Babacar, 77.).
Vezetőedző: Paulo Sousa.
Gólszerző: Bernardeschi (44.)

90+4. perc - Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc - Wendt ívelését Vestergaard tudta kapura fejelni, de Tatarusanu könnyedén hárított.

86. perc - Egy firenzei kontra végén Babacar lőtt, de lapos kísérlete nem okozott gondot a Gladbach hálóőrének.

84. perc - Borja Valero szánta el magát lövésre messziről, Sommer szép vetődéssel ütötte oldalra a labdát.

82. perc - Hosszú idő után újból helyzetbe kerültek a hazaiak: Hazard lőhetett a tizenhatos széléről, de bombája a léc fölött hagyta el a játékteret.

69. perc - Hazard készítette le a labdát Wendt elé, aki egyből tüzelt, de a próbálkozás elsuhant a jobb kapufa mellett.

62. perc - Tetszetős Firoentina-támadás végén Tello laposan játszott az érkező Borja Valero elé, ő azonban fölé vágta a játékszert.

60. perc - Rodriguez hibája után Johnson elé került a labda, a támadó egy igazítás célba vette a bal felsőt, de lövése nem talált kaput.

55. perc - Láthatóan nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a vendéglátók, de mezőnyfölényük eddig meddőnek bizonyul...

46. perc - Kezdetét vette a második játékrész.

45. perc - Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

44. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet! Bernardeschi nagyjából 25-28 méterről, szabadrúgásból hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 0-1!
[RELATED VIDEO:2]

41. perc - Újabb hatalmas helyzet! Egy jobb oldali beadás után Johnson estében a kapufát találta el, a kipattanót pedig Stindl kapásból mellé vágta!

40. perc - Mi maradt ki?! Remek Gladbach-akció végén Hazard lépett ki, majd középre adott, ahol Herrmann lekészítette a labdát Stindlnek, ő azonban középről, nagyjából tíz méterről, senkitől sem zavartatva fölé lőtt!

37. perc - Kalinic kapott remek kiugratást, ám a kapujából kirobbanó Sommer fejjel tisztázott a támadó elől. Hamar visszaszerezték a labdát a vendégek, s Vecino lőni is tudott, de a labda elsuhant a jobb kapufa mellet.

35. perc - Továbbra is a védekezésre helyezi a hangsúlyt mindkét együttes, lassan húsz perce nem jegyezhettünk fel egyetlen helyzetet sem...

25. perc - Egyértelműen a németek irányítják a játékot, de utóbbi percekben sem ők, sem a firenzeiek nem tudtak helyzetbe kerülni.

16. perc - Formás hazai támadás végén Wendt lőtte be a labdát a kapu elé, ahol Olivera hatalmasat mentett a berobbanó Herrmann elől - gyanús körülmények között.

13. perc - Herrmann egy passz után sarokkal kapta vissza a labdát Hazard-tól, majd közelről lőtt, de Tatarusanu bravúrral védett.

10. perc - Óvatosan kezdtek a csapatok, a kapuk egyelőre még nem forogtak veszélyben.

1. perc - Elkezdődött a találkozó.