LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA
2017. február 16. 23:05, csütörtök

A Roma elsüllyesztette a sárga tengeralattjárót - VIDEÓKKAL

Az AS Roma együttese a három találatig jutó Edin Dzeko vezetésével 4-0-s sikert aratott a Villarreal otthonában, a labdarúgó UEFA Európa Liga legjobb 16 csapata közé jutásért rendezett párharc első mérkőzésén. A spanyol alakulat a mezőnyben nem játszott alárendelt szerepet, de a farkasok helyzetkihasználása sokkal jobb volt csütörtök este. Emerson egy bombagóllal szerzett vezetést a vendégeknek még az első negyvenöt percben, majd a folytatásban Edin Dzeko klasszikus mesterhármast ért el, eldöntve ezzel nem csak az összecsapást, de nagy valószínűséggel a továbbjutást is.

LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA, LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Villarreal - Roma 0-4 (0-1)
Estadio de la Ceramica, Villarreal. Játékvezető Danny Makkelie (holland).
Villarreal: Asenjo - Mario Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa - dos Santos, Trigueros, Bruno, Castillejo (Cserisev, 67.) - Bakambu (Adrian, 66.), Sansone (Borre, 82.).
Vezetőedző: Francisco Escriba.
Roma: Alisson - Manolasz, Fazio, Rudiger (Juan Jesus, 71.) - Bruno Peres, De Rossi, Strootman, Emerson - Nainggolan (Paredes, 90.), El Shaarawy (Szalah, 62.) - Dzeko.
Vezetőedző: Luciano Spalletti.
Gólszerző: Emerson (32.), Dzeko (65., 79., 86.)

90+3. perc - Vége a találkozónak.

90. perc - Három perc ráadás következik.

86. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Mesterhármas! Dzeko tette ki a labdát a bal szélre Nainggolannak, majd visszakapta a játékszert a belgától, megforgatta védőjét, és kilőtte a bal alsót, 0-4!
[RELATED VIDEO:2]

79. perc - GÓÓÓÓÓL! Eldőlni látszik a továbbjutás is! Dzeko kapott remek kiugratást Juan Jesustól, maga mögött hagyta védőjét, majd egy pattanás után - a kapus és a felsőléc "segítségével" - a kapuba vágta a labdát, 0-3!
[RELATED VIDEO:3]

76. perc - Sansone 17 méteres szabadrúgása megpattant a sorfalon, de Alisson így is hárítani tudott.

65. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Szalah kapott labdát a jobb szélen, majd Dzekóhoz passzolt, aki egy remek cselt követően tíz méterről a hálóba lőtt, 0-2!
[RELATED VIDEO:4]

59. perc - Castillejo oldalról leadott próbálkozását a római kapus könnyedén ölelte magához.

55. perc - Trigueros beadását Mario Gaspar csúsztatta meg az ötös sarkánál, Alisson bravúrral szögletre mentett.

52. perc - Bakambu cselezett ki három római játékost, majd estében lőtt a tizenhatoson belülre érve, de nem talált kaput.

46. perc - Kezdetét vette a második játékrész.

45+1. perc - Vége az első játékrésznek.

40. perc - A gól óta ismét lassabb lett a játék, és nem igazán adódott helyzet egyik gárda előtt sem.

32. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Nem is kicsi! Emerson vette el a labdát Castillejótól, mjad gondolt egyet, és nagyjából húsz méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba, 0-1!
[RELATED VIDEO:5]

31. perc - El Shaarawy beadását Dzeko bólintotta kapura, de Asenjo hárított.

30. perc - Egy hazai szabadrúgást követően Mario Gaspar csúsztatott, Alisson könnyedén védett.

24. perc - Castillejo és Trigueros gyönyörű összjátéka után előbbi játékos szánta el magát lövésre, bombája azonban elzúgott a baé felső sarok mellett.

15. perc - Az iramra nem lehet panasz, ám a csapatok gyakorlatilag "kioltják" egymást. Eddig még egyik kapusnak sem akadt dolga.

1. perc - Elkezdődött a találkozó.