LABDARÚGÁS, LIGUE 1
2018. január 13. 22:14, szombat

Idegenben ikszelt a Monaco; egy gól és két piros Caenban - VIDEÓKKAL

A Monaco együttese csupán gól nélküli döntetlenre volt képes a Montpellier otthonában, a francia labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójában. A Lille küzdelmes meccset húzott be Caenban, míg a Nice az Amiens-t fektette két vállra.

Mint arról beszámoltunk, a Marseille könnyedén intézte el a Rennes-t a délután folyamán, így a Monacónak mindenképpen nyernie kellett, amennyiben szerette volna visszaállítani hárompontos előnyét a kikötővárosiakkal szemben.

A rengeteg döntetlennel rendelkező Montpellier ideális ellenfélnek is ígérkezett a hercegségbeliek számára, akik az első percektől a kapujához szögezték a narancs-kékeket, de a számtalan kialakított lehetőség ellenére Leonardo Jardim legénysége nem tudott a hálóba találni. A 0-0-nak „köszönhetően” a címvédő lépéshátrányba kerülhet a Lyonnal szemben, amely – egy esetleges vasárnapi győzelemmel – megelőzheti a piros-fehéreket.

A Nice nem idézi tavalyi önmagát, ám a Lyon elleni 5-0-s zakó óta lejátszott öt bajnokiján nem talált legyőzőre, így önbizalommal telve fogadhatta az újonc Amiens gárdáját. A randevút egyetlen találat döntötte el: a 66. minutumban Allan Saint-Maximin passzát Pierre Lees Melou a felsőléc segítségével jutatta a hálóba, beállítva az 1-0-s végeredményt.

A NICE-AMIENS MECCS GÓLJA:

A Caen és a Lille összecsapása nagy csatát hozott. A küzdelmes mérkőzés első játékrészének hajrájában aztán Nicolas Pepe megszerezte a vezetést a vendégeknek. A hazai kapus, Remy Vercoutre annyira hevesen fejezte ki nemtetszését a fehér dresszesek gólörömével kapcsolatban, hogy a játékvezető kiállította. A második félidőben Fodé Ballo-Touré is piros lapot kapott, így kiegyenlítődött a létszám, de az eredmény már nem változott, maradt a 0-1.