LABDARÚGÁS, LIGUE 1
2018. augusztus 10. 23:23, péntek

A Marseille döcögős kezdés után kiütötte a Toulouse-t - VIDEÓKKAL

Az Olympique Marseille együttese - a duplázó Dimitri Payet vezetésével - 4-0-ra diadalmaskodott hazai pályán a Toulouse felett, a francia labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójának nyitó mérkőzésén. A hazaiak a nem túl magas színvonalú első félidő végén a Ligue 1-ben idén debütáló videobírónak - egész pontosan egy videobíró segítségével befújt, majd értékesített Payet-büntetőnek - köszönhetően szereztek vezetést. A folytatásban Payet másodszor is beköszönt, ezzel pedig eldőlt a három pont sorsa. A kikötővárosiak a végén még kétszer mattolták a vendégek védelmét, és megérdemelt, ám a játék képénél simább győzelmet arattak.

LABDARÚGÁS, LIGUE 1, 1. FORDULÓ
Olympique Marseille - Toulouse 4-0 (1-0)
Stade Vélodrome, Marseille. Játékvezető: Ruddy Buquet.
Marseille: Pelé - Szakai, Kamara, Luiz Gustavo, Amavi - Lopez (Sertic, 77.), Sanson - N'Jie (Sarr, 56.), Payet (Thauvin, 83.), Ocampos - Germain.
Vezetőedző: Rudi Garcia.
Toulouse: Reynet - Michelin, Amian, Jullien, Moubandje - Sangaré, Bostock - Manu García (Sanogo, 65.), Leya, Dossevi (Jean, 65.) - Gradel.
Vezetőedző: Mickael Debeve.
Gólszerző: Payet (45. - tizenegyesből, 62.), Germain (89.), Thauvin (92.)

90+3. perc - Nincs tovább, vége a találkozónak.

90+2. perc - GÓÓÓÓÓÓL! Thauvin is beköszön! Sarr lőte be a labdát balról, az valahogy eljutott Thauvinig, ő pedig megszelídítette, majd a léc alá vágta azt, 4-0!
[RELATED VIDEO:2]

90. perc - Két perc ráadás következik.

89. perc - GÓÓÓÓÓL! Eldőlt a mérkőzés - ha bárkinek kétségei lettek volna. Sanson pazar indítását Germain vette le remekül a tizenhatoson vonalánál, befelé tört, majd a vendégek portása mellett higgadtan a bal alsó sarokba tekert, 3-0!
[RELATED VIDEO:3]

83. perc - Elhagyja a pályát a duplázó Payet (akit egyelőre ne túlzás a meccs emberének nevezni), helyére pedig egy friss világbajnok, Florian Thauvin érkezik az utolsó percekre.

80. perc - Belépünk az utolsó tíz percbe, úgy tűnik, hogy már mindkét együttes a párharc végét várja.

70. perc - A meccs eddigi legszebb jelenete! Bostock rossz felszabadítása után Ocampos ollózó mozdulattal kísérelt meg gólt szerezni, Reynet bravúrral hárított!

67. perc - Sarr tökéletesen kanyarította be a játékszert a jobb oldalról, az érkező Germain azonban - ha csak centikkel is, de - a jobb kapufa mellé fejelt.

62. perc - GÓÓÓÓÓL! Ott a második! Ocampos és Sarr játszott össze a jobb oldalon, majd utóbbi játékos kapta vissza a labdát, és bár lövését a Toulouse kapusa lábbal védeni tudta, a kipattanó pont Payet elé került, ő pedig egyből a jobb felsőbe bombázott, 2-0!
[RELATED VIDEO:4]

60. perc - Egy sarokrúgás után Sanson elé került a lecsorgó labda, ő pedig nem sokat tekertóriázott, lőtt - Reynet azonban ismét a helyén volt, és gond nélkül védett.

52. perc - N'Jie tüzelt takarásból, de Ryenet a helyén volt, és könnyedén paskolta vissza a labdát a mezőnybe.

21:49 - Elkedződött a második játékrész.

45+1. perc - Vége az első félidőnek.

45. perc - GÓÓÓÓÓL! A labda mögé Payet állt oda, és higgadtan a jobb alsóba helyezett, 1-0!
[RELATED VIDEO:5]

41. perc - Ocampos tekert középre, a berobbanó Germain csúsztatott volna, de Amian menteni tudott. A játékvezető elsőre szögletet ítélt, ám a Ligue 1-ben debütáló videobíró segítségének igénybevétele után Ruddy Buquet a büntetőpontra mutatott!

38. perc - Payet lecsúszott beadása kis híján a kapuba hullott, ám a labda végül - Reynet biztosító kiséretében - fölé szállt.

34. perc - Hosszú szünet után végre valami: egy toulouse-i pontrúgás után Gradel tekert középre, az előre húzódó Jullien pedig fejelni tudott, de bólintása a léc felett hagyta el a játékteret.

25. perc - Ismét a megszokott forgatókönyv, azaz Payet-szabadrúgás: a hazaiak tizese ezúttal célt tévesztett.

22. perc - Megin Payet, és megint szabadrúgás: a vb-ről sérülés miatt lemaradó középpályás ezúttal távolról próbálkozott, Reynet üggyel-bajjal hárított.

19. perc - Sokat elárul a lehetőségek számáról, hogy ez is bekerült tudósitásunkba: Payet jobb oldali szabadrúgása után Germain fejese jócskán elkerülte a vendégek kapuját.

10. perc - Eddig főleg az OM dominál, de a hazaiak fölénye helyzetekben még nem mutatkozott meg.

2. perc - Ocampos vezette a labdát, majd a tizenhatoshoz érve lőtt - nem sokkal a kapu mellé.

20:46 - Kezdetét vette a találkozó - és vele a 2018/19-es Ligue 1-szezon is.