LIGUE 1, 8. FORDULÓ
2018. szeptember 30. 23:06, vasárnap

Az OM elleni siker a második helyre repítette a Lille-t - VIDEÓKKAL

Zsinórban negyedik hazai mérkőzését is megnyerte a Ligue 1 mostani idényében a Lille együttese, amely a 8. fordulóban a Marseille ellen győzött 3-0-ra. Christophe Galtier gárdája az újabb sikernek köszönhetően már a második helyen áll a tabellán.
(fotó: Twitter)

A LILLE - MARSEILLE MECCS GÓLJAI

Igazán érdekes mérkőzésre volt kilátás a Pierre-Mauroy Stadionban, ugyanis a Lille és a Marseille is 13-13 pontot gyűjtött az eddigi hét forduló során. Christophe Galtier együttes mind a három hazai meccsét megnyerte eddig, míg az OM is főleg saját pályáján remekel, idegenben már kétszer is kikaptak a déliek, csupán a pocsék formában lévő Monaco otthonában győztek a szezonban.

Az első félidő felejthetőre sikerült, habár a hazaiak játszottak fölényben, a kapuk alig forogtak veszélyben. A folytatásban aztán megtört a jég, miután Mandanda húzta el Pepe lábát a 16-oson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, a sértett pedig nem hibázott.

Az OM ment előre az egyenlítésért, Mitroglu is beállt, ám a legnagyobb helyzetet Thauvin hagyta ki. Egy gyors kontrát követően a hajrában aztán végleg megpecsételődött a Marseille sorsa, ugyanis Luiz Gustavo is összehozott egy tizenegyest, amit ezúttal Bamba értékesített magabiztosan.

A francia támadó a 89. percben egy védelmi hibát kihasználva újabb gólt szerzett, és közel öt év után győzte le újra a Marseille-t. A Lille sikerének köszönhetően a második helyre ugrott fel a tabellán, míg Rudi Garcia csapata maradt a hatodik.

A MONTPELLIER - NIMES MECCS GÓLJAI
[RELATED VIDEO:2]

A harmadik pozícióban pedig az a Montpellier áll, amely ezúttal a Nimes ellen sem hibázott. A hazaiak már a félidőben két góllal vezettek, végül pedig 3-0-ra győztek le az újoncot, és immáron hét találkozó óta veretlenek.

A Rennes hiába került emberelőnybe Leya kiállítását követően már az első félidő legvégén Toulouse ellen, mégsem tudta otthon tartani mindhárom pontot, Ugyan Niang büntetőjével megszerezték a vezetést a hazaiak, a 88. percben Todibo fejesével döntetlenre mentették a találkozót Alain Casanova fiai.