LABDARÚGÁS, LIGUE 1, 9. FORDULÓ
2018. október 05. 22:42, péntek

Nem bírt egymással a Toulouse és a Nice a forduló nyitányán - VIDEÓVAL

Izgalmas párharcot követően, 1-1-re végződött a Toulouse és a Nice randevúja, a francia labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.
(fotó: Twitter)

A MECCS GÓLJAI:

Bár a 0-3-as végeredmény nem ezt sejteti, a Nice egyáltalán nem játszott rosszul a PSG ellen, ám a két csapat között nagy a különbség. Ráadásul a nizzaiak emberhátrányba is kerültek, hiszen az amúgy csereként beállt Wylan Cyprient az 59. percben kiállította a játékvezető. A tavaly osztályozót játszó Toulouse kiválóan kezdte a szezont, azonban a legutóbbi négy meccséből három döntetlenre végződött, míg a Saint-Étienne ellen hazai pályán szenvedett vereséget.

A Nice-ről tudtuk, hogy bárki ellen ki tud kapni, de ugyanúgy benne van mindig a meglepetés (gondoljunk csak a Lyon elleni idegenbeli győzelemre). Most úgy tűnt, hogy a jobbik felét mutatják Patrick Vieira legényei, és a 29. percben meg is szerezték a vezetést. Egy kiváló kontrát követően három támadó vezethette a labdát két védőre, a létszám fölényt pedig nagyszerűen használták ki a vendégek, és Bassem Srarfi juttatta előnyhöz csapatát.

A második játékrészben gyakorlatilag a semmiből egyenlítettek a lila mezesek. Manu García beadásánál a hazai védők nem voltak a helyzet magaslatán, Mathieu Dossevi pedig a kapuba belsőzte a játékszert. Ezt követően újra előnybe kerülhettek volna a nizzaiak, de egy üres kapus helyzetet elszórakoztak, így továbbra is maradt az 1-1. Bár mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, végül kénytelenek beérni az egy-egy ponttal.