LIGUE 1, 9. FORDULÓ
2018. október 07. 23:23, vasárnap

Mbappéra nincsenek szavak, a PSG alaposan elpáholta a Lyont! - VIDEÓKKAL

A Paris Saint-Germain együttese – többek közt Kylian Mbappé mesternégyesének köszönhetően – 5-0-ra kiütötte a Lyont, a francia labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának rangadóján. Igencsak különös első félidőt láthattunk, ugyanis Nabil Fekir rögtön az elején megsérült, majd mindkét csapatból kiállítottak egy embert, és a párizsiak Neymar büntetőjével szerezték meg a vezetést. Aztán jött a második játékrész és Kylian Mbappé. A 19 éves klasszis mindössze 13 perc alatt rúgott négy gólt, így végül kiütéses fővárosi sikerrel zárult az összecsapás.
Fotó: Reuters

PSG - LYON 5-0
Helyszín: Parc des Princes. Párizs. játékvezető: Antony Gautier.
PSG: Buffon - Meunier, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat - Verratti (Draxler, 75.), Marquinhos - Mbappé, Neymar, Di María (Diaby, 83.) - Cavani (Kehrer, 40.). Vezetőedző: Thomas Tuchel.
Lyon: Lopes - Rafael (Dubois, 42.), Denayer, Morel, Mendy - Tousart, NDombélé - Traoré, Fekir (Cornet, 7.) (Diop, 78.), Aouar - Depay. Vezetőedző: Bruno Genesio.
Gólszerző: Neymar (9.-11-esből), Mbappé (61., 66., 69., 74.)
Piros lap: Kimpembe (34.) ill. Tousart (45+2.)

90+1. perc - Nincs ráadás, véget ért a mérkőzés!

88. perc -
Mbappé bökte oda a labdát lazán a hosszúra Neymarnak, aki kapásból ollózott, de fölé ment a kísérlet.

81. perc -
Depay zseniálisan vette észre, hogy Buffon kicsit kintebb áll, amjd megpróbálta átbökni, de a rutinos hálóőr a felső lécre tornázta a labdát.

79. perc -
A csereként beállt Diop próbálkozott, de méterekkel fölé vágta a labdát.

74. perc - GÓÓÓÓL! Kylian Mbappé elképesztő! Ismét a fiatal zseni került helyzetbe, de először még tovább passzolta Neymarnak a labdát, majd természetesen visszakerült hozzá és be is vágta negyedik gólját. 5-0
[RELATED VIDEO:2]

69. perc - GÓÓÓL! Ki más, mint Mbappé?! Neymar ugratta ki a fiatal támadót, akit ilyenkor már lehetetlen utolérni, majd higgadtan be is verte harmadik gólját! 4-0
[RELATED VIDEO:3]

66. perc - GÓÓÓL! Ott a harmadik! Remekül támadtak vissza a párizsiak, majd Verrati nagyszerűen passzolt Marquinhosnak, aki középre tálalt Mbappénak, ő pedig be is kotorta saját maga második, csapata harmadik találatát.
[RELATED VIDEO:4]

61. perc - GÓÓÓÓL! Növeli előnyét a PSG! Neymar három emberen is átcselezte magát, majd Mbappé elé került a labda, aki azonnal ellőtte azt, mely mindkét kapufát érintve a hálóban kötött ki. 2-0
[RELATED VIDEO:5]

60. perc -
Szinte az előző szituáció ismétlését láthattuk, Neymar labdája Mbappénak, de Lopesbe lőtte a labdát.

56. perc -
Neymar ugratta ki Mbappét, aki el akarta tolni Anthony Lopes mellett a labdát, de a kapus nagyszerűen piszkált bele.

51. perc -
Kis híján jött az egyenlítés. Cornet-t rúgta fejbe izomból a párzsi középhátvéd, a támadóról pedig a kapufára pattant a labda. Ebből viszont jött a villámgyors kotra, aminek a végén Mbappé csakugyan a kapufát találta el.

48. perc -
Szerencsésen került Cornet elé a labda az ötösön belül, de pocsékul találta el, így Buffonról ki sem pattant a lövés.

47. perc -
Mbappé indult meg villámgyorsan a kapu felé, de egy az egyes szituációban lopesbe lőtte a labdát.

22:11 - Elkezdődött a második félidő!

45+5. perc - Véget ért az első félidő.

45+2. perc - Piros lap, a lyoniak is megfogyatkoznak! Mbappé indult volna meg saját térfeléről, de Tousart megállította, melyért sárga lapot kapott, viszont volt már neki egy, így mehet zuhanyozni.
[RELATED VIDEO:6]

Négy perc lesz a ráadás.

45. perc -
Aouar gondolt egyet, és egy átlövéssel próbálkozott, de Buffon szépen leért az elsó sarokra.

43. perc -
Gyönyörű támadás végén Cornet érkezett középen, de utolsó mentsvárként Thiago Silva becsúszott és szögletre tisztázott.

34. perc - Piros lap! Ndombélé parádés egyéni cselsorozata után Kimpembe érkezett becsúszva talppal, melyért videózás után kiállította a játékvezető.
[RELATED VIDEO:7]

27. perc -
Mbappé kapott remek labdát a tizenhatoson belül, de mielőtt kapura lőhetett volna Mendy remekül lépett közbe.

22. perc -
Egy oldalsó szabadrúgást Traoré azonnal kapura kanyariontott, de fél méterrel fölé szállt a labda.

13. perc -
Egy távoli szabadrúgást Depay küldte kapura, de középre ment a labda, így Buffon szögletre ütötte azt.

9. perc - GÓÓÓL! Vezet a PSG! Egy rosszul hazafejelt labdára Mbappé startolt rá, majd miután elpöckölte a labdát Lopes mellett a kapus elkaszálta, így büntetőhöz jutottak a hazaiak. A tizenegyest Neymar nagyon higgadtan gurította be. 1-0
[RELATED VIDEO:8]

7. perc -
Nem indul jól a mérkőzés lyoni szempontból. Nabil Fekir rosszul lépett és csúnyán aláfordult a bokája, így nem tudja folytatni a játékot. Helyére Cornet állt be.

21:05 - Elkezdődött a rangadó!