UEFA Európa Liga
UEFA EURÓPA LIGA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
2017. április 20. 23:45, csütörtök

Drámai meccsen jutott négy közé az Ajax - VIDEÓKKAL

A Schalke hiába dolgozta le kétgólos hátrányát a rendes játékidőben és vezetett már 3-0-ra a hosszabbítás első félidejét követően az Ajax ellen, Joel Veltman kiállításának köszönhetően a 80. perctől 10 emberrel játszó holland gárda a ráadás hajrájában kétszer is betalált, így végül 4-2-es összesítéssel bejutott az UEFA Európa Liga elődöntőjébe.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Schalke - Ajax 3-2 - hosszabbítás után (Továbjutott az Ajax 4-2-es összesítéssel)
Arena AufSchalke, Gelsenkirchen. Játékvezető: Ovidiu Hategan.
Schalke: Fährmann - Riether (Avdijaj, 112.), Höwedes, Nasztaszics, Kolasinac - Stambouli (Huntelaar, 53.), Bentaleb - Caligiuri, Goretzka (Geis, 84.), Meyer - Burgstaller.
Vezetőedző: Markus Weinzierl.
Ajax: Onana - Veltman, Sanchez, De Ligt, Viergever - Zijech, Schöne (van de Beek, 74.), Klaassen - Kluivert (Dolberg, 61.), Traoré (Tete, 82.), Younes.
Vezetőedző: Peter Bosz.
Gólszerző: Goretzka (53.), Burgstaller (56.), Caligiuri (101.) ill. Viergever (111.), Younes (120.)
Kiállítva: Veltman (80.)

120+1. perc - Vége a találkozónak, négy között az Ajax!

120. perc - Góóól, újabb Ajhax-találat, eldőlt minden! Zijech ugratta ki Younest, aki egy cselt követően a kapuba lőtt! 3-2!
[RELATED VIDEO:2]

111. perc - Góóól, szépít az Ajax tíz emberrel és már továbbjutásra áll! Egy jobbról érkező beadását Viergever vett át kicsit hosszan, ám egy hazai védő épp az Ajax játékosának lábára lőtte a labdát, ahonnan végül a kapuba került a játékszer! 3-1!
[RELATED VIDEO:3]

23:18 - Elkezdődött a ráadás második félideje!

105+1. perc - Vége a hosszabbítás első félidejének!

101. perc - Góóóól, továbbjutásra áll a Schalke! Burgstaller remekül tolta a labdát Kolasinac elé, aki az alapvonal középre ívelt, a berobbanó Caligiuri pedig közelről a hálóba bólintott! 3-0!
[RELATED VIDEO:4]

99. perc -
Geis próbálkozott távolról, jól is csapódott a labda. ám a végül centikkel elkerülte a felső lécet.

23:00 - Elkezdődött a ráadás első félideje!

90+4. perc - Vége, összesítésben 2-2, jöhet a kétszer 15 perc hosszabbítás!

Négy perc a ráadás.

80. perc - Hoppá, megfogyatkoztak a vendégek! Veltman szabálytalankodott Bentalebbel szemben, amiért a román játékvezető felmutatta a sárga lapot a holland védőnek, ám ez neki már a második volt, így előkerült a piros kártya is! Kőkemény 10 perc vár így az Ajaxra!

63. perc -
Meyer jobbról érkező remek beadását az előre húzódó Höwedes csúsztatta centikkel kapu mellé.

56. perc - Góóól, újabb hazai találat! Kolasinac remekül lőtte be a labdát balról, a középen érkező Burgstaller pedig kapásból, ballal lőtt a hálóba! 2-0! Összesítésben 2-2!
[RELATED VIDEO:5]

53. perc - Góóól, vezet a Schalke! Burgstaller remekül passzolt a beinduló Goretzka elé, aki betört a tizenhatoson belülre, majd jobbal a kapuba lőtt! 1-0!
[RELATED VIDEO:6]

47. perc -
Az Ajax végezhetett el szabadrúgást 20 méterre a kaputól, középről. A labda mögé Schöne állt, ám a dán játékos lövését remek vetődéssel hárította Fährmann.

22:06 - Elkezdődött a második játékrész!

45. perc - A játékvezető egy másodpercet sem hosszabbított és lefújta az első félidőt, az Ajax magabiztosan őrzi kétgólos előnyét.

41. perc -
Bentaleb távol lövése szállt jócskán kapu fölé.

39. perc -
Younes került helyzetbe, ám túl sokat várt, hiszen mire lövésre szánta el magát, a védő odaért és tisztázott.

27. perc -
Klaassen távoli lövése egy védő lábáról vágódott szögletre.

13. perc -
Zijech távoli szabadrúgását magabiztosan fogta Fährmann.

2. perc -
Újabb német lehetőség, ám Meyer tekerése a bal kapufáról kifele pattant.

1. perc -
Rögtön egy hazai helyzet, Kolasinac balról érkező beadását azonban Goretzka 7 méterről kapu mellé belsőzte.

21:05 - Elkezdődött az összecsapás, a hazaiak indították útjára a labdát.