UEFA Európa Liga
LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA
2018. május 16. 23:01, szerda

2010 és 2012 után harmadszor is EL-győztes az Atléti! - VIDEÓKKAL

Az Atlético Madrid nyerte a 2018-as labdarúgó Európa Ligát, miután a lyoni fináléban magabiztosan, 3-0-ra verte az Olympique Marseille-t. A franciák jól kezdtek, és az első húsz percben irányították a játékot, de a matracosok az első lehetőségükből - egy védelmi hiba után - megszerezték a vezetést, onnantól kezdve pedig az történt a pályán, amit ők akartak. A fordulás után Antoine Griezmann megszerezte önmaga és csapata második gólját, mellyel gyakorlatilag eldőlt a párharc. A hajrában az OM azért eljutott egy kapufáig, ám a slusszpoén Gabi nevéhez fűződött - ő állította be ugyanis a 3-0-s, pontosabban 0-3-as végeredményt. Diego Simeone legényei ezzel a sikerrel beérték a Sevillát, és immáron az andalúzokhoz hasonlóan háromszoros bajnoknak vallhatják magukat a második számú európai kupasorozatban.
Nem véletlen a madridi öröm: 2010 és 2012 után ismét EL-győztes az Atlético (Reuters)

LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA, DÖNTŐ
Olympique Marseille - Atlético Madrid 0-3 (0-1)
Parc Olympique Lyonnais, Lyon. Játékvezető: Bjön Kuipers (holland).
Marseille: Mandanda - Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi - Anguissa, Sanson - Thauvin, Payet (Lopez, 32.), Ocampos (N'Jie, 55.) - Germain (Mitroglu, 74.).
Vezetőedző: Rudi Garcia.
Atlético: Oblak - Vrsaljko (Juanfran, 46.) - Giménez, Godín, Lucas Hernández - Correa (Thomas, 88.), Gabi, Saúl Níguez, Koke - Griezmann (Torres, 90.), Costa.
Vezetőedző: Diego Simeone.
Gólszerző: Griezmann (21., 49.), Gabi (89.)

90+2. perc - Vége a találkozónak, 2018-ban Európa Liga-győztes az Atlético Madrid!

90. perc - Két perc hosszabbítás következik - ennyi választja el a piros-fehér-kékeket az ünnepléstől.

89. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Eldőlt - ha még valakinek kétségei lettek volna! Diego Costa kapott remek labdát a bal oldalon, visszagurított Koke elé, ő továbbtette a játékszert Gabinak, a csapatkaptiány pedig egy átvétel után kilőtte a jobb alsót, 0-3!
[RELATED VIDEO:2]

84. perc - Godín rossz felszabadítás után Amavi bombázott ballal, Oblak gond nélkül ölelte magához az erős, de nem túl jól helyezett lövést.

81. perc - Kis híján ott a szépítés! Egy jobb oldalról érkező beadásba a csereként beszálló Mitroglu tette bele a fejét, csúsztatása a jobb kapufáról pattant vissza a mezőnybe!

75. perc - A helyzet továbbra is változatlan. A madridiaknak egyáltalán nem sürgős, a marseille-iek pedig nem tudnak mit kezdeni a rendkívül rutinosan és fegyelmezetten védekező Atlétivel - így minden egyes eltelt másodperc a spanyol alakulat célját - nevezetesen az EL-serleg elhódítását - szolgálja.

70. perc - Egy kis szögletet követően Koke élesen rátűzte a játékszert, amit így Mandandának kellett egy újabb szögletre tornáznia.

66. perc - Egy felívelés követő kavarodás után Sansos lőtt estében, de próbálkozása semmilyen veszélyt nem jelentett Oblak kapujára...

60. perc - A második Atlético-gól óta nem láthattunk sok helyzetet. Diego Simeone legényeinek tökéletesen megfelel ez az eredmény, így nincs miért sietniük, míg a fehér dresszesek egyelőre nem tudnak visszajönni a mérkőzésbe.

53. perc - A sarokrúgás után Godín fejelt nem sokkal a bal kapufa mellé.

52. perc  - Megint Griezmann veszélyeztetett, lövése ezúttal Luiz Gustavóról pattant szögletre.

49. perc - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ott a második! Griezmann passzolt Kokéhoz, remekül kapta vissza a labdát, betört a tizenhatoson belülre Amavi mellett, majd a a kifutó Mandanda felett - zseniális mozdulattal - a hálóba pörgetett, 0-2!
[RELATED VIDEO:3]

21:49 - Kezdetét vette a második félidő.

45+2. perc - Vége az első játékrésznek.

45. perc - Egy perc ráadás következik.

38. perc - Koke szabadrúgása után Godín viszonylag zavartalanul bólinthotatott, de fejese csúnyán fölé szállt.

32. perc - Hoppá! Csere a franciáknál, ráadásul kényszerű! Payet sérült meg, és nem is tudja folytatni, helyére Maxime Lopez érkezik. Óriási érvágás ez a Marseille-nek...

30. perc - Az ibériaiak vezető találata szemmel láthatóan megfogta a meccset jobban kezdő kikötővárosiakat, Diego Simeone legényei pedig kezdik irányításuk alá vonni a pályán történteket.

21. perc - GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Atléti! Luiz Gustavo hátratett labdáját Mandanda passzolta ki Anguissának, a kamerunitól azonban elpattant a játékszer. A gallok balszerencséje, hogy pont Gabihoz, aki egyből indította a teljesen üresen kilépő Giezmannt, ő pedig a tizenhatoson belülre érve higgadtan lőtt a hálóba, az elfekvő kapus mellett, 0-1!
[RELATED VIDEO:4]

19. perc - Thauvin tette tovább szépen a játékszert, Payet medig kapásból tesztelte Oblakot, a spanyolok portása könnyedén védte a nem túl erős lövést.

15. perc - Egy kifejelt labdát Koke kísérelt meg a levegőből, egyből a a hálóba juttatni, de akrobatikus mozdulattal eleresztetett lökete jócskán a kapu mellé szállt.

12. perc - Újabb lehetőség, ezúttal is a Marseille előtt. Egy tizenhatos előtti gurigázást követően Sarr szánta el magát lövésre, próbálkozása elkerülte a jobb alsó sarkot.

6. perc - Egy OM-szabadrúgás után nem tudtak felszabadítani a hispán bekkek, a labda így Rami elé került, ő kapásból tüzelt, de nem talált kaput.

4. perc - Máris itt az első helyzet, nem is akármekkora! Gyönyörű francia ellentámadás végén Thauvin játszott Payethez, ő pedig nagyszerűen ugratta ki Germaint, azonban a támadó - a tizenhatoson belülre törve, nagy helyzetben - a kapu fölé bombázott!

20:48 - Elkezdődött az Európa Liga döntője!