UEFA Európa Liga
LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA
2018. augusztus 09. 23:56, csütörtök

Nagy Dominikék otthon botlottak, minimális előnyben a Sevilla

A Legia Warszawa együttese meglepetésre 2-1-re kikapott hazai pályán a Dudelange-tól, a labdarúgó Európa Liga harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén. Az RB Leipzig Gulácsi nélkül nyert, az Újpestet búcsúztató Sevilla 1-0-ra gyűrte le a Zalgirist.

A Legia számára kötelező házi feladat volt a Dudelange két vállra fektetése, még akkor is, ha mi, magyarok tudjuk, mennyire kellemetlen ellenfél a luxemburgi bajnok: a MOL Vidi FC a Bajnokok Ligája selejtezőjében csak a szerencsének köszönhette, hogy búcsúztatta a fehér mezeseket.

Nagy Dominik kezdett a lengyeleknél (és végig is játszotta az összecsapást), ám csapata nem muzsikált valami fényesen: a varsóiak több mint egy félidőt emberhátrányban futballozva 2-1-es vereséget szenvedtek a papíron jóval gyengébbnek tartott riválisukkal szemben.

Ami a többi magyar érdekeltségű alakulatot illeti: Gulácsi Péter nem volt nevezve a Lepzig keretébe, ám a lipcseiek így is 3-1-re verték a Craiovát, Bogdán Ádám is kimaradt a Hibernianből, amely gól nélküli döntetlenre végzett a Moldéval, Gyurcsó Ádám és Futács Márkó is lehetőséget kapott a Hajduk Splitben, amely ugyancsak 0-0-t játszott az FCSB-vel.

Lang Ádám a padról nézte végig, ahogy csapata, a CFR Cluj 2-0-ra intézi el idegenben az Alashkertet, míg Elek Ákos kezdőként, Eppel Márton pedig csereként volt tehtetlen a SIgma Olomouc – Kairat Almati meccsen, melyet a csehek 2-0-ra húztak be. Sallai Roland végigjátszotta a 2-2-re végződő Hapoel Beer Sheva - APOEL mérkőzést, ahol a hazaiaknál a Korhut Mihály a keretbe sem került be - sorsa továbbra is kérdéses... Holman Dávid gólpasszt adott a Slovanban, amely 2-1-es sikert aratott a Rapid Wien felett.

A korábban az Újpestet kiejtő, ötszörös EL-győztes Sevilla a Zalgirist látta vendégül, és, ha nem is túl meggyőzően, de végül nyerni tudott: Ever Banega találata 1-0-s diadalt eredményezett, ám az andalúzok nem dőlhetnek hátra a visszavágó előtt.

Több nagycsapat is ebben a körben kapcsolódott be a küzdelmekbe. Az Atalanta 4-1-gyel hagyta állva a Hapoel Haifát, a Zenit egy 4-0-s pofonba szaladt bele a Dinamo Minszk otthonában, és ugyanekkora zakót kaptak a Feyenoordra is, amely a Trencin gárdjától kapott egy négyest.

LABDARÚGÁS, UEFA EURÓPA LIGA, 3. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉS
Ufa (orosz) - Niederkorn (luxemburgi) 2-1
Alashkert (örmény) - CFR Cluj (román) 0-2
Hapoel Haifa (izraeli) - Atalanta (olasz) 1-4
Spartaks (lett) - Suduva (litván) 0-1
RB Leipzig (német) - U Craiova 1948 CS (román) 3-1
Apollon (ciprusi) - Breszt (fehérorosz) 4-0
Dinamo Minszk (fehérorosz) - Zenit (orosz) 4-0
Hapoel Beer Sheva (izraeli) - APOEL (ciprusi) 2-2
 Ludogorec (bolgár) - Zrinjski (bosnyák)  1-0
 Mariupol (ukrán) - Bordeaux (francia)  1-3
 Sheriff Tiraspol (moldáv) - Valur (izlandi)  1-0
 Sigma Olomouc (cseh) - Kajrat Almati (kazah)  2-0
 Sturm Graz (osztrák) - AEK Larnaca (ciprusi)  0-2
 Torpedo Kutaisi (grúz) - Kukesi (albán)  5-2
 Trencin (szlovák) - Feyenoord (holland)  4-0
 Jagiellonia (lengyel) - Gent (belga  0-1
 CSZKA Szófia (bolgár) - FC Köbenhavn (dán)  1-2
 Nordsjaelland (dán) - Partizan (szerb)  1-2
 Basaksehir (török) - Burnley (angol)  0-0
 Besiktas (török) - LASK Linz (osztrák)  1-0
 Genk (belga) - Lech Poznan (lengyel)  2-0
 Olimpia Ljubljana (szlovén) - Helsinki JK (finn)  3-0
 Olympiakosz (görög) - Luzern (svájci)  4-0
 Vitesse (holland) - Basel (svájci)  0-1
 Zorya (ukrán) - Braga (portugál)  1-1
 Cork City (ír) - Rosenborg (norvég)  0-2
 Rangers (skót) - Maribor (szlovén)  3-1
 Hajduk Split (horvát) - FCSB (román)  0-0
 Hibernian (skót) - Molde (norvég)  0-0
 Sarpsborg (norvég) - Rijeka (horvát)  1-1
 Szpartak Zlatibor Voda (szerb) - Bröndby (dán)  0-2
 TNS (walesi) - Midtjylland (dán)  0-2
 Legia (lengyel) - Dudelange (luxemburgi)  1-2
 Slovan Bratislava (szlovák) - Rapid Wien (osztrák)  2-1
Sevilla (spanyol) - Zalgiris (litván) 1-0

 

DIGI Sport 1 ÉLŐ műsor
12:25
Labdarúgás
Serie A TIM, Frosinone - Empoli A program élőben látható
14:55
Labdarúgás
Serie A TIM, Bologna - Torino A program élőben látható
17:55
Labdarúgás
Serie A TIM, Fiorentina - Cagliari A program élőben látható
20:10
Labdarúgás
Serie A TIM, Internazionale - AC Milan A program élőben látható
DIGI Sport 2 ÉLŐ műsor
11:00
Tenisz
WTA-világbajnokság, Szingapúr A program élőben látható
13:30
Tenisz
WTA-világbajnokság, Szingapúr A program élőben látható
14:55
Labdarúgás
Serie A TIM, Parma - Lazio A program élőben látható
17:15
Jégkorong
EBEL, Fehérvár AV19 - Salzburg A program élőben látható
20:55
Labdarúgás
Ligue 1, Nice - Marseille A program élőben látható
DIGI Sport 3 ÉLŐ műsor
13:10
Autósport
EuroFormula Open, Barcelona, 2. futam A program élőben látható
14:55
Labdarúgás
Ligue 1, Montpellier - Bordeaux A program élőben látható
17:00
Labdarúgás
Ligue 1, St. Étienne - Rennes A program élőben látható
19:00
Labdarúgás
török bajnokság, Göztepe - Besiktas A program élőben látható
DIGI Sport © 2010-2018 - Minden jog fenntartva. - Felhasználási szabályzat - Általános hirdetési feltételek
Tilos a digisport.hu tartalma bármely részének vagy egészének a szerző, illetve a kiadó írásbeli engedélye nélküli újraközlése.