UEFA Európa Liga
UEFA EURÓPA LIGA, PLAY-OFF, VISSZAVÁGÓ
2018. augusztus 30. 22:51, csütörtök

Kleinheislerék és Gulácsiék is a csoportkörben; Langék otthon is kikaptak a Dudelange-tól

A Kleinheisler Lászlót foglalkoztató Asztana hatalmas csatában, tizenegyespárbajt követően búcsúztatta a ciprusi APOEL gárdáját az UEFA Európa Liga play-off körében. Kleinheisler kezdőként lépett pályára és a 99. percben lecserélték, a vendégeknél Sallai Roland végig a pályán volt, míg a nemrég igazolt Balogh Norbert nem volt kerettag.
(fotó: Twitter)

Az Asztana egy hete 1-0-ra kikapott Cipruson, ám ezt a hátrányát már nagyon hamar ledolgozta a kazah együttes. Pedro Henrique 16. percben értékesített büntetőjét követően azonban sem a rendes játékidőben, sem pedig a hosszabbításban nem született több gól, így jöhettek a 11-esek.

Az idegek harcát végül a hazaiak bírták jobban és nyerték meg vegül 2-1-re, így az Asztana lesz ott a csoportkörben. Kleinheisler kezdőként lépett pályára és a 99. percben lecserélték, a ciprusiaknál Sallai Roland végig a pályán volt, míg a nemrég igazolt Balogh Norbert nem volt kerettag.

Nagyon megizzadt a továbbjutásért Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig is. A Gulácsi Pétert nélkülöző németek az idegenbeli 0-0 után ugyan hamar vezetést szereztek a Zorja ellen, ám az ukránok még az első félidőben egyenlítettek, a szünet után pedig már náluk volt az előny.

Ám a hazaiak nem adták fel, Jean-Kévin Augustin egalizáltak, majd pedig a 90. percben egy kezezést követően büntetőhöz jutottak, Emil Forsberg pedig nem hibázott, így végül a hazai együttes jutott tovább.

A Lang Ádámot is foglalkoztató CFR Cluj nehéz helyzetből várhatta a visszavágót, miután 2-0-ra kikapott a Dudelange otthonában. Ám kiderült, hogy ez lehet egyáltalán nem is volt akkora meglepetés, ugyanis a luxemburgi bajnok Kolozsváron is nyert 3-2-re (méghozzá úgy, hogy már 3-0-ra is vezetett), így végül kettős sikerrel ment tovább. A magyar válogatott hátvéd végigjátszotta a találkozót.

Korcsmár Zsolt csapata, a dán Midtjylland az idegenbeli 2-2 után otthon esett ki, miután 2-0-ra kikapott a Malmö együttesétől. Nagy meglepetésre Atalanta is búcsúzott, az olasz gárdát a dán Köbenhavn búcsúztatta 11-esekkel. Az Apollon legyőzte és idegenben lőtt több góllal kiejtette a Baselt, kikapott Norvégiában, de továbbment a Zenit, kiesett a korábban a Ferencvárost is búcsúztató Maccabi Tel-Aviv.

A Bordeaux és a Celtic is hazai pályán harcolta ki a továbbjutást az idegenbeli döntetlen után: a francia együttes a Gentet verte 2-0-ra, míg a skót bajnok a litván Suduva ellen nyert 3-0-ra. A Sevilla is könnyedén nyert három góllal a Sigma Olomouc ellen, így a spanyolok 4-0-s összesítéssel jutottak tovább.

Asztana (kazah)–APOEL (ciprusi) 1-0 (összesítésben 1-1, 11-esekkel 2-1)
Ufa (orosz)–Rangers (skót) 1-1 (össz.: 1-2)
AEK Larnaca (ciprusi)–Trencín (szlovák) 3-0 (össz.: 4-1)
FC Köbenhavn (dán)–Atalanta (olasz) 0-0 (össz.: 0-0, 11-esekkel 4-3)
RB Leipzig (német)–Zorja Luhanszk (ukrán) 3-2 (össz.: 3-2)
Apollon Limasszol (ciprusi)–Basel (svájci) 1-0 (össz.: 3-3, idegenben lőtt több góllal)
CFR Cluj (romániai)–F91 Dudelange (luxemburgi) 2-3 (össz.: 2-5)
Ludogorec (bolgár)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 4-0 (össz.: 5-0)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Sarpsborg (norvég) 2-1 (össz.: 3-4)
Molde FK (norvég)–Zenit (orosz) 2-1 (össz.: 3-4)
Qarabag (azeri)–Sheriff (moldovai) 3-0 (össz.: 3-1)
Midtjylland (dán)–Malmö FF (svéd) 0-2 (össz.: 2-4)
Besiktas (török)–Partizan Beograd (szerb) 3-0 (össz.: 4-1)
Shkëndija (macedón)–Rosenborg (norvég) 0-2 (össz.: 1-5)
Bröndby (dán)–Genk (belga) 2-4 (össz.: 4-9)
FCSB (román)–Rapid Wien (osztrák) 2-1 (össz.: 3-4)