UEFA Európa Liga
EURÓPA LIGA, H CSOPORT, 2. FORDULÓ
2018. október 04. 23:00, csütörtök

A Frankfurt kiütötte a két piros lapot is begyűjtő Laziót - VIDEÓKKAL

A Frankfurt együttese 4-1-re legyőzte a Laziót az UEFA Európa Liga H csoportjának második fordulójában. A hazaiak nagyon hamar, már a 4. percben megszerezték a vezetést, melyre még tudott válaszolni a római együttes. A 28. percben azonban ismét előnybe kerültek a németek, ráadásul a félidő vége előtt Dusan Baszta butasága miatt megfogyatkoztak a vendégek. A második játékrész elején Luka Jovics szemtelen góljával 3-1-re módosult az állás, majd nem sokkal később Joaquín Correa kapott piros lapot, így kilenc emberrel fejezte be a találkozót a Lazio. A végeredményt az első gólt is szerző Danny da Costa állította be az utolsó percben.
Fotó: Reuters

FRANKFURT - LAZIO 4-1
Helyszín: Commerzbank-Arena. Frankfurt. játékvezető: Serdar Gözübüyük.
Frankfurt: Trapp - Da Costa, Haszebe, Russ, Falette - Gacsinovics, De Guzman (Stendera, 88.), Torro, Kosztics (Tawatha, 78.)- Haller, Jovics (Rebic, 67.). Vezetőedző: Adi Hütter.
Lazio: Proto - Luis Felipe, Acerbi, Wallace - Baszta, Parolo, Lucas Leiva (Luis Alberto, 76.), Milinkovics-Szavics (Berisha, 65.), Durmisi (Lulic, 18.) - Correa, Immobile. Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Gólszerzők: Da Costa (4., 94.), Kosztics (28.), Jovics (52.) ill. Parolo (23.)
Piros lap: Baszta (47.), Correa (58.)

90+5. perc - A játékvezető le is fújta a mérkőzést!

90+4. perc - GÓÓÓÓL! Ott a negyedik! A csereként beállt Tawatha kapta baloldalon a labdát, majd a teljesen eltolódott római védelmen átemelve a labdát megtalálta Da Costát, aki be is lőtte második találatát. 4-1

[RELATED VIDEO:2]

4 perc a ráadás.

89. perc -
Rebic cselezgetett a tizenhatos vonala előtt, majd középre lőtte a labdát, így Proto könnyedén fogta azt.

84. perc -
Da Costa adta középre Hallernek, aki sarokkal próbálta kapubajuttatni a labdát, de középre és gyengént ment a kísérlet.

74. perc
- Hosszas passzolgatás után veszélyeztetetett a Frankfurt: egy élesen belőtt labdáról nem sokkal maradt le a becsúszó Rebic.

66. perc - A második kiállítás megpecsételte a Lazio és a mérkőzés sorsát is. Leült a találkozó.

58. perc - Újabb piros lap! Correa lépett oda hátrulról csúnyán De Guzmannak, melyért azonnal kiállította a játékvezető az argentint. Kilenc emberrel játszik tovább a Lazio!

52. perc - GÓÓÓÓL! Növeli előnyét a Frankfurt! Lulic rossz beadása levágódott, így azonnal kontráztak a hazaiak. A támadás végén Jovics került ziccerbe, majd elképesztően szemtelenül és higgadtan átemelte Protót. 3-1
[RELATED VIDEO:3]

49. perc -
Jovics kapott remek kiugratást, de egy kicsit kifelé vette át a labdát, így centikkel a hosszú kapufa mellé lőtt csak.

47. perc -
Immobile engedte el az indítást Correának, aki így lövőhelyzetbe került, de túl magasra pattant a labda, így nem tudta leszorítani.

22:04 - Elindult a második játékrész.

45+3. perc - Véget ért az első félidő.

45+2. perc - Piros lap! Dusan Baszta követett el butaságot, és leránotta az ellenfél tizenhatosánál az egyik frankfurtit, így megkapta második sárga lapját.

Három perc lesz a ráadás.

35. perc -
A vezető gól óta sem állnak le a hazaiak, mennek előre a harmadik találatért, mely láthatóan összezavarta a vendégeket.

28. perc - GÓÓÓÓL! Ismét vezet a Frankfurt! Határozatlan volt Lucas Leiva, így Gacsinovics középre tudott passzolni, melyre Kosztics érkezett és kíméletlenül bevágta a vezető találatot. 2-1
[RELATED VIDEO:4]

23. perc - GÓÓÓL! Egyenlít a Lazio! Egy villámgyors kontratámadás során Correát indította Immobile, az argentin pedig Parolónak gurított vissza, aki szépen be is passzolt a labdát a kapuba. 1-1
[RELATED VIDEO:5]

10. perc -
Immobile vezette kereszte a labdát, majd középről tüzelt, de Trapp szögletre védett.

4. perc - GÓÓÓL! Azonnal vezet a Frankfurt!  Szögletet végezhetett el a hazai csapat, a labda az összes védő feje fölött átszállt, középen pedig Da Costa érkezett üresen és kíméletlenül bevágta a vezető találatot. 1-0