Amerikai futball
AMERIKAI FUTBALL, HFL, 4. FORDULÓ
2018. május 06. 15:18, vasárnap

A Steelers megállította a Wolves-hengert - VIDEÓKKAL

A Miskolc Steelers együttese nem kis meglepetésre 21-13-ra legyőzte a Budapest Wolves csapatát a FEZEN HFL alapszakaszának negyedik fordulójában. A fővárosiaknak ez volt az idei első vereségük a bajnokságban.

A TELJES MÉRKŐZÉS

A vasárnap délutánig még hibátlan mérleggel rendelkező Budapest Wolves az egy győzelemmel álló Miskolc Steelers-höz látogatott a magyar amerikai futball-bajnokság negyedik fordulójában. Az esélytelenebbnek tartott hazaiak kezdték jobban a találkozót, hiszen az első negyed végén Vasyl Jordan remek passzát Fenyvesi Csaba kapta el, és tört be vele a gólvonalon túlra, mely touchdownt ért, a jutalomrúgás értékesítése után pedig 7-0 állt az eredményjelzőn.

A második negyedben hasonló körülmények között Bencsics Márk passza Gecser Máté kezében landolt, így gyorsan egyenlítettek a vendégek. Nem sokkal később jött az újabb miskolci vezetés Usenko TD-elkapásának köszönhetően. Ezután viszont egyenlíteni nem, csak faragni tudott hátrányából a Wolves, méghozzá két mezőnygóllal. Az utolsó negyedben is jól zárt a Steelers védelme, így a farkasok sehogy sem tudták átvenni a vezetést. A meccset végül Andre Whyte futott touchdownja döntötte el, mely után a jutalomrúgást is értékesítették a hazaiak, így meglepetésre 21-13-as Miskolc-győzelem született.