Atlétika
ATLÉTIKA, DIAMOND LEAGUE
2016. szeptember 01. 21:20, csütörtök

Powell és Harrison is az élen végzett - VIDEÓKKAL

A jamaikai Asafa Powell végzett az első helyen férfi 100 méteren a Gyémánt Liga utolsó előtti, zürichi állomásán. A kétszeres olimpiai-és világbajnok ezzel megszerezte az első pozíciót az összetett pontversenyben is. A hölgyeknél Kendra Harrison ért fel a csúcsra a 100 méteres gátfutás számában.
Powell az utolsó körben szerezte meg az elsőséget (Reuters)

Lassan a végéhez közeledik a Gyémánt Liga, a svájci állomás után már csak egy brüsszeli verseny van hátra, és véget is ér az idei kiírás. Nos, magyar versenyzőkért ezúttal nem szoríthattunk, de számos izgalmas szám várt a nézőkre.

Bár Powell toronymagas esélyese volt a csütörtök esti versenynek, az összesítettben nem ő volt a favorit, hiszen a végső diadalhoz nem csak az ő győzelmére, hanem arra is szükség lett volna, hogy az idén remekül teljesítő, a zürichi megmérettetés előtt vezető Ben Youssef Meite ne végezzen a harmadik helynél előrébb.

Ez végül teljesült, Powell szenzációsan futott (9.94 másodperc), míg elefántcsontparti riválisa azonos idővel (9.99 másodperc) futott be másodikként Akani Simbinével, ám a célfotó nem Meite javára döntött, ezzel pedig Powell nyerte a pontversenyt!

POWELL FUTÁSA

Kendra Harrisonra ezzel szemben sok veszély már nem leselkedett, és az amerikai hölgy hozta is a papírformát, száz méteres gáton 12.63 másodperc alatt ért célba, ezzel pedig megérdemelten nyerte meg a zürichi és az összesített versenyt is.

HARRISON FUTÁSA

[RELATED VIDEO:2]

További érdekesség, hogy női 200 méteren a kétszeres riói olimpiai bajnok, jamaikai Elaine Thompson 21.85 másodperces Diamond League-rekorddal lett első a holland Daphne Schippers előtt, de a pontversenyben Schippers végzett az élen.