Atlétika
ATLÉTIKA, DIAMOND LEAGUE
2016. szeptember 09. 21:56, péntek

Baji ötödik, Kővágó hatodik helyen zárt a Gyémánt Ligában - VIDEÓKKAL

Baji Balázs hetedikként ért célba a Diamond League elnevezésű atlétikai versenysorozat utolsó, brüsszeli állomásán, péntek este, a 110 méteres gátfutók mezőnyében. Honfitársunk ezzel összesítésben az ötödik helyet szerezte meg. Kővágó Zoltán ugyan csak a kilencedik legnagyobb távolságot dobta, de diszkoszvetőnk a végső elszámolásnál így is a hatodik pozícióban zárt.
(fotó: Instagram)

Mint arról beszámoltunk, Márton Anita már korábban megszerezte az ezüstérmet a rangos atlétikai versenyen, a súlylökő hölgyek mezőnyében. Azonban így sem maradt magyar érdekeltség nélkül az idei utolsó megmérettetés második napja, hiszen Kővágóért és Bajiért is izgulhattunk péntek este.

Kővágó számában a végső győztes kiléte már tulajdonképpen korábban eldőlt, és az utolsó nap második helyen végző lengyel Piotr Malachowski nem is borította a papírformát, így gazdagabb lett egy gyémánt-díjjal. A magyar diszkoszvető 68.31 métert dobott, mellyel utolsó lett Belgiumban, de hatodik helye az összesített versenyben így sem forgott veszélyben.

Baji mezőnyében is ismert volt a győztes kiléte, a 110 méteres gátfutók között Pascal Martinot-Lagalde előnye már behozhatatlan volt az utolsó játéknap előtt. A francia futó így is második lett Brüsszelben, de ezt aligha bánja. Honfitársunk 13.50 másodperces idővel lett hetedik, amellyel – a többi eredmény kedvező alakulásának köszönhetően – végül ötödikként zárta a sorozatot.

BAJI BALÁZS FUTÁSA
[RELATED VIDEO:2]

Nagy csatára volt kilátás a férfiak rúdugrásában is, ahol négy lehetséges jelölt volt a végső sikerre, akik közül az amerikai Erik Kynard 2.32 méterrel – azonos magassággal – lett első, és ezzel gazdagodott egy Gyémánt Liga-arannyal.

Ugyancsak izgalmasnak ígérkezett a női 100 méteres futás, ahol Elaine Thompson visszavágott Dafne Schippersnek a múlt heti, 200 méteres távon elszenvedett „vereségért” (a jamaikai hölgy nyert, de a zürichi versenyen második Schippers diadalával zárult összesítettben az a szám), 10.72 másodperces idejével megérdemelten zsebelte be a Diamond League-tórfeát.