Német labdarúgás
LABDARÚGÁS, BUNDESLIGA
2018. május 05. 18:01, szombat

Gulácsiék elkalapálták a Wolfsburgot, és életben tartották BL-álmaikat

Az RB Leipzig gárdája hazai pályán 4-1-re diadalmaskodott a Wolfsburg felett, a német labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában. A lipcseiek így továbbra is eséllyel pályáznak a legrangosabb európai kupasorozatban való szereplés kiharcolására.
(fotó: Twitter)

Gulácsi Péter munkaadója idén már megtapasztalta, milyen a Bajnokok Ligájában szerepelni, sőt, az Európa Liga légkörébe is beleszippanthatott, és biztos, hogy az együttes jövőre is ki szeretne lépni az nemzetközi kupaporondra – ehhez azonban mindenképpen két vállra kellett fektetnie a kiesés elől menekülő farkasokat.

Az RB nekiesett ellenfelének, és már a 24. percben megszerezte a vezetést, méghozzá Ameola Lookman révén. Nem kellett sokat várni az újabb hazai gólra: a 34. minutumban Timo Werner is betalált, így a szünetben 2-0 állt az eredményjelzőn. A fordulást követően David Divani ugyan szépített, de a Leipzig két további gólt szerzett, így végül magabiztos sikert aratott, amellyel a hatodik, EL-selejtezőt érő helyen várhaja az utolsó fordulót.

A Frankfurt lelépte az életéért küzdő Hamburgot (a HSV a 34. körben még kiharcolhatja az osztályozót), Dárdai Pál Herthája simán kikapott Hannoverben, míg a már biztosan aranyérmes, kedden a BL-elődöntőből búcsúzó Bayern München 3-1-re nyert a jövőre a másodosztályban szereplő Köln vendégeként.