Röplabda
RÖPLABDA, KÖZÉP-EURÓPAI KUPA, 2. FORDULÓ
2016. december 28. 19:55, szerda

A Vasas sem bírt a Ljubljanával, de legalább szettet nyert - VIDEÓVAL

Ahogyan kedden a Békéscsaba, úgy szerdán a Vasas is vereséget szenvedett a Calcit Ljubljana együttese ellen a női röplabda Közép-európai Kupa, más néven MEVZA Cup 2. fordulójában. A fővárosiak azonban büszkék lehetnek magukra, hiszen egy szettet nyertek a szlovén gárda ellen.

Keddtől csütörtökig Békéscsabán rendezik a női röplabda Közép-európai Kupa, más néven MEVZA Cup 2. fordulóját, ahol a hazaiak mellett a Vasas és a címvédő Calcit Ljubljana méri össze erejét. Már az első nap rögtön egy pikáns összecsapást rendeztek, hiszen a békéscsabaiak azzal a Ljubljanával kezdtek, akik ellen a legutóbbi kiírásban elbukták a Final Four döntőjét. Nos, a szlovén együttes ezúttal is legyőzték a csabaiakat.

A második napon a Vasas mérte össze erejét Calcit gárdájával. Az első felvonásban a magyar együttes nem tudott ellenfele lenni riválisának. Ezt a szettet 25-14re nyerte a szlovén alakulat. A másodikban a magyar együttes már sokkal koncentráltabban és bátrabban röplabdázott, aminek meg is lett az eredménye, ugyanis a második játékrészt már csak egy kevéssel 25-23-ra veszítette el az Óbuda.

A folytatásban aztán még tovább tudott fejlődni a magyar csapat, amely olyannyira meglepte ellenfelét, hogy 25-19-re megnyerte a harmadik szettet. A negyedik játszmában aztán már összeszedte magát a szlovén együttes, 25-18-ra meg is nyerte azt, a meccset pedig 3:1-re. A Vasasnak azonban nincs miért szégyenkeznie, hiszen remekül helytállt. A torna utolsó mecsét csütörtökön a Vasas és a Békéscsaba játssza, természetesen azt a meccset is megmutatjuk 17:55-től a DIGI Sport 1-en.

A NEGYEDIK SZETT:

Vasas-Óbuda - Calcit Ljubljana    1:3
14:45
Amerikai foci
HFL, elődöntő, Miskolc Steelers-Budapest Wolves A program élőben látható
20:40
UEFA U21-es Európa-bajnokság ™ 2017, Olaszország-Németország A program élőben látható