Skót labdarúgás
SKÓT LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 38. FORDULÓ
2018. május 13. 15:37, vasárnap

Tízgólos döntetlen a Rangers meccsén, vereséggel zárt a Celtic!

Mivel a Hibernian és a Rangers találkozója 5-5-ös döntetlent hozott a skót labdarúgó-bajnokság 38., egyben utolsó fordulójában, az Aberdeen pedig Glasgow-ban győzött a Celtic ellen, így a piros mezesek végeztek a tabella második helyén.
(fotó: Twitter)

Steven Gerrard együttese emlékezetes mérkőzéssel zárta le a pontvadászatot. Az első játékrész felében három góllal vezetett a Hibernian, azonban a térfélcserét megelőzően már 3-3 állt az eredményjelzőn. A második félidőben aztán kettőre nőtt a protestánsok előnye, ám a hajrában emberhátrányba kerültek a vendégek, és a 94. percben Jamie Maclaren megszerzete saját maga harmadik, csapatának pedig ötödik találatát, amellyel kialakult a nem mindennapi 5-5-ös végeredmény.

A Celtic tét nélkül léphetett pályára az Aberdeen ellen, ugyanis a legutóbbi Old Firm-ön már bebiztosította a bajnoki címét. A vendégek azonban nem dőlhettek hátra, hiszen meg kellett őrizniük a második helyüket a tabellán. Végül ezt az akadályt sikerrel vették, így a hazaiak a tavalyi kiírás után ismét a képzeletbeli dobogó második fokán végeztek.

Celtic - Aberdeen 0-1
Hibernian - Rangers 5-5
Kilmarnock - Hearts 1-0