NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
2017. január 11. 19:40, szerda

Negyedszer nyert a Sopron - VIDEÓVAL

A Uniqa Sopron együttese hazai pályán 76-64-re győzte le a lengyel Polkowicét a női kosárlabda Euroligában, ezzel negyedik sikerét ünnepelhette. A vendégek elvesztették minden továbbjutási esélyüket.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A  Sopron és a Polkowice hatalmas csatát vívott Lengyelországban, akkor a mieink csak hosszabbítás után tudtak győzni. A  magyarországi meccsen is a Sopron kezdett jobban, 7-0-val indítottunk. 18-9 után azonban nagyon feljöttek, sőt, egyenlítettek is a lengyelek, szerencsére Turner triplája megtörte a csendet, és az első negyedet 23-20-as vezetéssel zártuk.

A  másodikban szerencsére mindent kihagytak a lengyelek, Turner ellenben remek formában játszott, ennek köszönhetően a félidőben 48-30-as soproni vezetés állt az eredményjelzőn.

A  harmadik negyed viszont rémálomszerű lett. A  Sopron belealudt a meccsbe, a lengyeleknél viszont Harrison nagyon belelelendült, és a negyed végére tíz ponton belülre került a Polkowice (58-50).

Harrison az utolsó felvonásban is szorgalmasan termelte a pontokat, ennek köszönhetően öt pontra is feljött a Polkowice. A  végén a mieink még egyszer tudtak újítani, úgyhogy 76-64-re nyert a Sopron, megszerezve a negyedik győzelmét. A  Polkowice viszont elvesztette a továbbjutási esélyét.

Uniqa Sopron - Polkowice 76-64