FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA KUPA
2017. január 11. 19:39, szerda

A körmendiek legyőzték a csoportfavoritot, az Alba Kolozsváron nyert - VIDEÓKKAL

A Körmend együttese hazai pályán 91-74-re legyőzte a Nanterre-t, a francia együttes első vereségét szenvedte el a kosárlabda Európa Kupában. Az Alba Fehérvár együttese nagyot hajrázva nyert a Kolozsvár otthonában.

A KÖRMEND-NANTERRE MECCS HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:2]

A  Körmend azzal a Nanterre-rel csapott össze, amelytől Franciaországban tíz ponttal kikapott. Hazai pályán viszont jobban kezdett, Allen vezérletével 26-19-cel zárta az első negyedet.

A jó kezdés kitartott a folytatásban is, tizenöt ponttal is vezettek a mieink, a Nanterre ugyan tudott kicsit kozmetikázni, de a félidőben így is 46-37 állt az eredményjelzőn.

A  nagyszünet után Allen folytatta a triplákat, és az utolsó felvonásra 68-49-es magyar vezetéssel vonultak a csapatok. Ugyan a vendégeknél a 22 ponttal záró Schaffartzik próbálta meccsben tartani a csapatát, de a Körmend így is 91-74-re nyert, így a Nanterre először kapott ki. Allen 27 ponttal zárt.

Hatalmasat hajrázva nyert az Alba Fehérvár Kolozsváron. A romániai együttes még egy perccel a vége előtt is vezetett, ám Edwards két büntetőjével 79-79-re egyenlített az Alba. Ezután a korábban sokat hibázó Farr triplájával már a magyar csapat került hárompontos előnybe, és innen már a Kolozsvárnak kellett futnia az eredmény után. Azonban Dzunics Braniszlav fiai megtartották előnyüket, és idegenben nyertek 86-81-re.