KOSÁRLABDA, EUROLIGA
2017. március 17. 23:10, péntek

Hangáék legyőzték a címvédőt! - VIDEÓKKAL

A Baskonia együttese óriási csatában, mindössze egy ponttal, 79-78-ra múlta felül hazai pályán a CSZKA Moszkvát a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának 26. fordulójában. A Zalgiris Kaunas idegenben verte az Unics Kazanyt, míg a Darüssafaka otthon oktatta a Barcelonát.
(fotó: euroleague.net)

Nagy rangadóra volt kilátás Baszkföldön, hiszen az ötödik pozícióban tanyázó Baskonia fogadta a jelenleg második, tavalyi győztes CSZKA Moszkvát. Ráadásul az oroszok tudták, amennyiben győznek, úgy a rájátszásban garantálják maguknak a hazai pálya előnyét, ami ebben az erős mezőnyben hatalmas ajándéknak számít. Tavaly novemberben 112-84-es CSZKA-diadal született, így Hanga Ádáméknak volt miért revansot venniük.

Jól is kezdtek a zöld mezesek, de ahogy az várható volt, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, és a félidőben is mindössze egy egység volt a különbség a felek között (34-33). Aztán a harmadik negyedtől magához ragadta az irányítást a spanyol alakulat, és folyamatosan nála volt az előny, egészen a mérkőzés vége előtt negyven másodpercig, amikor is újra átvette a vezetést a moszkvai gárda.

Nem roskadtak azonban össze a vendéglátók, és remek véghajrával végül a maguk javára fordították a találkozót. Honfitársunk nagyszerűen játszott, és csapatában harmadikként, tizenöt ponttal zárt.

A BASKONIA - CSZKA MOSZKVA MECCS UTOLSÓ PERCEI

Az Unics Kazanynak már nincs sansza kiharcolni a rájátszást, ellenben a Zalgiris Kaunasnak létfontosságú volt a győzelem kettejük oroszországi randevúja előtt. Ennek ellenére az összecsapás a vártnál sokkal szorosabbra is fordulatosabbra sikerült, a hajrában azonban jobban ott voltak fejben a vendégek, akik végül kétpontos sikert arattak.

AZ UNICS KAZANY - ZALGIRIS KAUNAS PÁRHARC HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:3]

A Darüssafaka még nem mondott le a playoffról, ám álmai életben tartásához felül kellett múlnia a gyengélkedő Barcelonát. Ezt a feladatot komolyan is vették a törökök, hiszen a nem túl acélos kezdés ellenére a nagyszünetre 21 pontos előnyt dobáltak össze maguknak. A folytatásban ugyan kissé visszavett a tempóból az isztambuli együttes, ám magabiztos győzelme így sem forgott veszélyben.