FÉRFI KOSÁRLABDA, EUROLIGA, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
2017. április 19. 22:55, szerda

A playoff-újonc csak ráijesztett a Realra - VIDEÓKKAL

A Real Madrid férfi kosárlabdacsapata hazai pályán nyolc ponttal győzte le Darüssafaka csapatát az Euroliga negyeddöntőjének első meccsén. Az Olympiakosz hazai pályán könnyed sikert aratott az Anadolu Efes ellen.

A kilencszeres győztes Real Madrid remekelt az alapszakaszban, hiszen 23/7-es mutatóval a tabella élén zárt. Ráadásul jó formában is volt a spanyol együttes a meccs előtt, hiszen az azt megelőző öt mérkőzését egyaránt megnyerte a legrangosabb európai kupasorozatban, így kőkemény összecsapás várt a Darüssafakára szerda este. Igaz, egyáltalán nem lehetett lebecsülni a playoff-újoncot, hiszen a törökök is jó szériát futottak a playoff előtt: utolsó öt találkozójukból négyet megnyertek, aminek köszönhetően még elcsípték a továbbjutást jelentő nyolcadik helyet.

Nos, a törökök nem igazán ijedtek meg a spanyol fővárosban, hiszen az első negyedben remekül kosaraztak, aminek az lett az eredménye, hogy tíz perc után nyolc ponttal, 24-16-ra vezettek. És igaz, a második felvonásra összeszedte magát a királyi gárda, de a nagyszünetben még egy ponttal így is a törökök vezettek ( 36-37). A folytatásban azonban helyreállt a világ rendje, a Real kilenc ponttal megnyerte a harmadik felvonást, az ekkor kialakult nyolcpontos előnyét pedig megőrizte a meccs végéig, így 83-75-re meg is nyerte a meccset.

A Real Madrid - Darüssafaka meccs hajrája:

A másik párharc is kiélezettnek ígérkezett, hiszen az alapszakaszt harmadikként záró Olympiakosz a hatodikként továbbjutó Anadolu Efesszel küzdött meg, elsőként Pireuszban. A két gárda friss emlékeket őrizhetett egymásról, hiszen legutóbb kevesebb mint három hete találkoztak a felek, akkor az Anadolu hazai pályán nyolc ponttal legyőzte görög riválisát.

Nos, ezúttal azért jobban odatette magát a görög együttes, ennek meg is lett az eredménye, hiszen az első negyed után hét-, a második negyed után pedig már tizenegy ponttal vezettek a hazaiak. A nagyszünetben 42-31 állt az eredményjelzőn. Az Olympiakosz ezt követően a harmadik felvonást is megnyerte, így a záró negyedre tizenhétpontos előnnyel készülhetett. Ezt pedig már csak a hazaiak ronthatták volna el, de nem tették, és végül, ha az utolsó tíz percet el is vesztették, de a meccset könnyedén húzták be 87-72-re.