TENISZ, ATP 1000-ES TORNA, 3. FORDULÓ
2017. április 20. 13:53, csütörtök

A világelső és a harmadik kiemelt is elbúcsúzott Monte-Carlótól! - VIDEÓKKAL

Meglepetésre a harmadik forduló jelentette a végállomást Andy Murray és Stanislas Wawrinka számára a Monte-Carlóban zajló ATP 1000-es tenisztornán. A brit klasszis három szettben kapott ki a spanyol Albert Ramostól, míg a svájci kiválóságot Pablo Cuevas győzte le 6:4, 6:4 arányban.

A RAMOS-MURRAY MECCS HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:2]

Murray kétszettes győzelemmel kezdte a monte-carlói tornát, és a harmadik fordulóban azzal az Albert Ramosszal találkozott, aki ellen még soha nem meccselt. Ramos egyébként két könnyű győzelmet aratott Renzo Olivo és Carlos Berlocq ellen.

Az első szettben mindkét játékos rosszul szervált, Ramos például nem tudott adogatójátékot nyerni, így Murray behúzta a szettet. A  másodikban már biztosabban állt adogatásai mögött a spanyol, emellett pedig kétszer is le tudta brékelni Murrayt. Jöhetett a döntő felvonás, ahol nagy fordulatokat láthattunk: Murray 4:0-val indított, a következő négy játékot viszont Ramos nyerte. Sőt, a spanyol 5:5 után el tudta venni ellenfele adogatását, a sajátját pedig hozta, így meglepetésre ő került be a torna negyeddöntőjébe.

Szintén borult a papírforma a Wawrinka-Cuevas összecsapáson is, ugyanis az uruguayi játékos kiejtette a torna harmadik számú kiemeltjét! A 2014-es győztes svájci klasszis mindkét játszmában egy-egy alkalommal elbukta az adogatását, míg Cuevas hibátlanul adogatott, így a dél-amerikai teniszező jutott be a negyeddöntőbe, ahol Lucas Pouille vár rá.