BELGA BAJNOKSÁG, FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 4. FORDULÓ
2017. április 21. 08:00, péntek

A Gent tovább folytatná remek sorozatát - VIDEÓVAL

Egy találkozót rendeznek péntek este a belga labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 4. fordulójában, melyen a második Gent fogadja a hatodik Oostende gárdáját. A mérkőzést 20:25-től élőben tekinthetik meg a DIGI Sport 2-n!

A RÁJÁTSZÁS HARMADIK FORDULÓJÁNAK ÖSSZEFOGLALÓJA

A két együttes teljesen ellentétesen kezdte a rájátszást, ugyanis amíg a Gent még veretlen, addig az Oostende még képtelen volt nyerni az eddigi három forduló alatt.  A jelenlegi forma alapján nagy meglepetés lenne, ha épp a Ghelamco Arénában szakadna meg a nyugat-flandriai gárda rossz sorozata.

Ugyanis az Oostende a playoff megkezdése előtti utolsó három tétmeccsét is elbukta (köztük a Belga Kupa döntőjét a Waregem ellen, méghozzá büntetőkkel), legutóbb közel két hónapja, február 25-én örülhettek győzelemnek Yves Vanderhaeghe tanítványai.

Ezzel szemben a Gent kis túlzással szárnyal, a bajnokságban hét találkozó óta nem talált legyőzőre, hazai pályán csupán egyszer kapott ki a 2016/2017-es szezonban, a rájátszásban pedig a Club Brugge-t és a Charleroi-t is legyőzte, míg a rivális Anderlecht otthonában 0-0-t ért el.

A 2015-ös bajnok ezúttal győzelmi kényszerben lép pályára, hiszen jelenleg hat pont a hátránya az éllovas Anderlechttel szemben. Ráadásul a brüsszeliek vasárnap a címvédő, a Genttel azonos pontszámmal álló Club Brugge együttesét fogadják, így ha nyernek Hein Vanhaezebrouck fiai,  mindenképp jól járnak: vagy közelebb kerülnek a listavezetőhöz, vagy leszakítják magukról a regnáló bajnokot.

A két együttes legutóbb tavaly év végén találkozott egymással, méghozzá három napon belül kétszer is, és akkor meglepetésre mindkétszer az Oostende lehetett boldogabb:  a kupa elődöntőjében hazai pályán 1-0-ra nyert a tavalyi ötödik helyezett, míg az azt megelőző bajnokin 1-1-re végeztek a felek, méghozzá Gentben. Hogy ezúttal mire megy egymással a két csapat, kiderül 20:25-től a DIGI Sport 2-n!

Gent - Oostende 20:25 (DIGI Sport 2, ÉLŐ)