TENISZ, ATP-TORNA, MONTE-CARLO, 3. FORDULÓ
2017. április 20. 17:41, csütörtök

A címvédő átgázolt a szülinapos Zvereven, Djokovics megszenvedett spanyol ellenfelével - VIDEÓKKAL

Nagyon sima győzelemmel jutott be a Monte-Carlóban zajló ATP-torna negyeddöntőjébe Rafael Nadal, miután 6:1, 6:1 arányban nyert Alexander Zverev ellen. Szintén ott lesz a nyolc között Novak Djokovics, miután a szerb klasszis három szettben, 2 óra 26 perces csatában búcsúztatta Pablo Carreno-Bustát.

A NADAL-ZVEREV MECCS HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:2]

A kilencszeres győztes, nem mellesleg címvédő spanyol klasszis amilyen nehezen győzte le Kyle Edmundot a második fordulóban, olyan könnyen búcsúztatta a 20. születésnapját éppen csütörtökön ünneplő Zverevet a 16 között.

Nadal szinte esélyt sem adott német ellenfelének, hiszen amellett, hogy adogatóként egy gémet sem bukott el, az első szettben kétszer, a másodikban pedig háromszor is brékelte fiatal riválisát. Ez pedig azt jelentette, hogy a tornát 2005 és 2012 között zsinórban nyolcszor megnyerő spanyol kiválóság 6:1, 6:1-re nyerte a találkozót és jutott be könnyedén a következő körbe, ahol Diego Schwartzmannal találkozik.

Nem volt már ilyen könnyü dolga Novak Djokovicsnak, aki megküzdött spanyol ellenfelével. A szerb klasszis ugyan az első játszmát 6:2-re behúzta, ám a másodikban sorozatban három szervajátékát is elbukta, így következhetett a döntő felvonás.

A harmadik szettben Carreno-Busta 4:4-ig remekül tartotta magát, elbukott adogatása utána is azonnal visszabrékelt, ám az utolsó két játék már Djokovicsé volt, így a tornát 2013-ban és 2015-ben is megnyerő szerb kiválóság jutott be utolsóként a negyeddöntőbe, ahol a Dominic Thiemet  nagy csatában, 2 óra 17 perc alatt búcsúztató David Goffin vár rá.