TENISZ, WTA-TORNA, NEGYEDDÖNTŐ
2017. május 19. 15:00, péntek

Babosék már elődöntősök Rómában - VIDEÓVAL

A Babos Tímea, Andrea Hlavackova páros szetthátrányból győzte le a Katerina Bondarenko, Katerina Siniakova kettőst a Rómában megrendezett női tenisztorna páros versenyének negyeddöntőjében.

A negyedik helyen kiemelt magyar, cseh kettős eddig egy meccset játszott, azon pedig egy és egy negyedóra alatt 6:2, 7:5-re legyőzte a spanyol Arruabarrena, Parra Santonja duót, ezúttal pedig a Katerina Bondarenko, Katerina Siniakova páros volt az ellenfél.

Babosék a harmadik játékban brékelőnybe kerültek, azonban következő két szervagémjüket elveszítették, az így kialakult hátrányt pedig már nem tudták ledolgozni, el is veszítették a szettet 6:3-ra.

A folytatásban aztán a magyar, cseh duó összeszedte magát és huszonhét perc alatt 6:1-re megnyerte a második felvonást, így következhetett a szuper tie-break. A meccs ezen szakaszában pedig ismét Babosék volta a jobbak, 10-4-re nyerték ezt, így bejutottak a torna elődöntőjébe.

A SZUPER TIE-BREAK:

Babos, Hlavackova (magyar, cseh 4.) - K. Bondarenko, Siniakova (ukrán, cseh) 3:6, 6:4, 10-4