AUTÓSPORT, PORSCHE CARRERA KUPA, NÜRBURGRING, 1. FUTAM
2017. július 15. 17:51, szombat

Sportkupás versenyző nyert a Nürburgringen - VIDEÓVAL

Az 51. születésnapját ünneplő, egyébként a Sportkupa versenysorozatban szereplő Jürgen Häring nyerte meg a Porsche Carrera Kupa első nürburgringi futamát. Thomas Preining a második, Larry Ten Voorde a harmadik helyen végzett.

A FUTAM HAJRÁJA

A  Porsche Carrera Kupa több kiválósága, így Michael Ammermüller és az összetettben vezető, az eddig nyolc futamból ötöt megnyerő Dennis Olsen nem állt rajthoz a Nürburgringen, ugyanis ők Silverstone-ban indultak el a Porsche Szuperkupán.

Távollétükben a szervezők összeeresztették a Porsche Carrera Kupa mezőnyét a Sportkupáéval, igaz, csak előbbiek eredménye számított bele az összetettbe.

Ennek ellenére az 51. születésnapját a futamon ünneplő Jürgen Häring remekül autózva rajt-cél győzelmet aratott, az ellenfelek gyakorlatilag egyetlen másodpercre sem tudták megszorítani.

Második helyen az újonc Thomas Preining ért célba, aki megelőzte előbb Henric Skoogot, majd az egyik kanyarban hatalmasat hibázó Larry Ten Voordét. A  holland ugyan a folytatásban komolyan támadta Preininget, de az osztrák megőrizte második helyét, így ő lett a Porsche Carrera Kupa mezőnyéből a legjobb.

A  második futamot vasárnap 10 órakor rendezik, az is az egyes csatornánkon lesz látható.