LABDARÚGÁS, COPPA ITALIA
2017. augusztus 12. 22:30, szombat

Balogh nélkül esett ki a Palermo - VIDEÓVAL

A Cagliari együttese – 1-1-es rendes játékidőt és gól nélküli hosszabbítást követően – 4-2-re múlta felül büntetőkkel a Palermo csapatát a labdarúgó Olasz Kupa harmadik fordulójában.
(fotó: Twitter)

Hivatalosan a Cagliari volt a pályaválasztó a piros-kékek és a Palermo összecsapásán, ám a találkozót nem Szardínián, hanem Torinóban rendezték (a Cagliari pályája jelenleg alkalmatlan mérkőzésekre), ennek ellenére az első osztályú gárda számított favoritnak.

Balogh Norbert még a keretbe sem került be a vendégeknél, ám nem ezen múlt, hogy az első játékrészben veszélyesebbek voltak a szárdok, akik a félidő hajrájában – Joao Pedro révén – meg is szerezték a vezetést.

A fordulást követően nem alakult ki sok lehetőség, ám Antonio La Gumina a kevés adódó helyzetből egyet gólra váltott, így a rendes játékidő végén 1-1- állt az eredményjelzőn. És mivel a 2X15 perc hosszabbítás sem hozott újabb találatot, jöhettek a büntetők.

Ott aztán a Palermo első két rúgója, Jajalo és Aleesami is hibázott, így a szicíliaiak nagy hátrányba kerültek, ami a szárdok ki is használtak (tőlük senki nem rontott), és végül Cossu lövésével biztosították helyüket a következő körben.