INDYCAR, WATKINS GLEN
2017. szeptember 03. 22:22, vasárnap

Rossi sikere, izgalmas utolsó futamra van kilátás - VIDEÓVAL

Alexander Rossi szezonbeli első sikerével zárult az IndyCar utolsó előtti futama Watkins Glenben. A listavezető Josef Newgarden csak a 18. lett, így három pont maradt mindössze az előnyéből.

A FUTAM HAJRÁJA

Alexander Rossi szerezte meg a pole-t, és a rajtnál ugyan megtartotta az első helyet, de a hatodikban át kellett azt adnia Helio Castronevesnek. Igaz, nem sokáig tudta azt megtartani, ugyanis Rossi hamarosan visszatért az élre.

A versenyt többször is megszakították különböző balesetek, egy ilyennek lett az áldozata Josef Newgarden is, aki a boxutcából kihajtva a korlátnak csapódott, de szerencséjére legalább folytatni tudta a futamot.

Alexander Rossi megtartotta a vezetést, így szezonbeli első futamgyőzelmét aratta, a dobogóra még Scott Dixon és Ryan Hunter-Reay ért oda. Newgarden a 18. lett, így mindössze három pont előnye maradt Dixonnal és 22 Castronevesszel szemben. Az utolsó versenyt két hét múlva Sonomában rendezik.