AUTÓSPORT
2017. szeptember 10. 11:45, vasárnap

Norris számára kiválóan sikerült a hétvége - VIDEÓKKAL

Jake Hughes nyerte meg az F3-as Európa-bajnokság második nürburgringi futamát, ám Lando Norris tovább növelte előnyét összetettben, miután Maximilian Günther nem szerzett pontot. A harmadik futamban azonban Norris megelőzte honfitársát, ott pedig Günther csak a hetedik lett. A Porsche Carrera Kupában Dennis Olsen nyert.

AZ F3 MÁSODIK FUTAMÁNAK HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:3]

Lando Norris hatalmas fölénnyel nyert szombaton, ám vasárnap Jake Hughes indult a pole-ból, és ez végül döntőnek bizonyult.

A korábban három második helyet begyűjtő Hughes ugyanis remekül verte vissza a végén már állandóan a nyakán lévő Norris támadásait, és szezonbeli első győzelmét ünnepelhette. Ám Norris számára ez a második hely győzelemmel ért fel, mivel legnagyobb üldözője, Maximilian Günther csak a 12. helyen futott be, ami nem ért pontot.

A harmadik futamot ma délután rendezik, ezt a DIGI Sport 3-on láthatják 17 órától.

AZ F3 HARMADIK FUTAMÁNAK HAJRÁJA

A harmadik futamban Lando Norris visszaszerezte az első helyet, és még tovább növelte összetettbeli előnyét, köszönhetően annak, hogy Günther ezúttal sem tudott a dobogó közelébe kerülni, csak a hetedik helyen végzett.

A második helyen a második futamot megnyerő Hughes futott be, a harmadik pedig az észt Rolf Aron lett.

A PORSCHE CARRERA KUPA MÁSODIK FUTAMÁNAK HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:2]

Megrendezték a Porsche Carrera Kupa második futamát is, ahol Dennis Olsen győzött, és ezzel vissza is tért összetettben az élre. Bár Christopher Zöchling az elején még veszélyes volt rá, végül lemaradt, sőt, még Nick Yellovy is lehagyta őt. A mezőny többi része nem volt veszélyes az élen álló hármasra.