TENISZ, WTA-TORNA, TOKIÓ
2017. szeptember 13. 10:24, szerda

Az első kiemelt máris búcsúzott, a címvédő továbbment - VIDEÓVAL

Rögtön az első kör jelentette a végállomást Kristina Mladenovic számára a tokiói WTA-tornán, miután az első helyen kiemelt francia kiválóság két szettben kikapott a horvát Jana Fett-től. Ott lesz viszont a második fordulóban a tavalyi győztes Christina McHale, aki 6:2, 6:4 arányban győzött Danka Kovinics ellen.

A FETT - MLADENOVIC MECCS HAJRÁJA

Babos Tímea korábbi páros partnere nem kezdte jól a meccset, hiszen rögtön a második gémben elbukta saját adogatását. 1:3 után ugyan magára talált és kétszer is brékelte ellenfelét, csupán egyetlen egy játékot nyert adogatóként, így végül 6:4-re elbukta az első felvonást.

A második játszma azonban jóval simábbra sikerült már, ugyanis a világranglista 123. helyén álló Fett az első öt játékot egyaránt megnyerte. A folytatásban ugyan megrázta magát a rendkívül gyenge napot kifogó Mladenovic, ám ez is kevésnek bizonyult, így végül a 20 éves horvát jutott be a következő fordulóba és készülhet Jana Cepelova ellen.

Ott lesz viszont a második fordulóban a címvédő Christina McHale, aki egy könnyebb és egy szorosabb szettben győzött a montenegrói Danka Kovinics ellen. Az amerikai játékos ellenfele az a Sorribes Tormo lesz majd, aki három szettben búcsúztatta az ötödik kiemelt Samantha Stosurt.

Már a negyeddöntőbe kerülés volt a tét Krstyna Plísková és Alison Riske számára, ám mindkét játékos meglepetésre kikapott: a negyedik kiemelt cseh játékos a japán Katótól, míg a hetedikként rangsorolt amerikai pedig a szerb Krunicstól kapott ki két játszmában. Elise Mertens viszont nem hibázott, miután 6:1, 7:5 arányban nyert a lengyel Linette ellen.