TENISZ, ATP 1000, SANGHAJ, 2. FORDULÓ
2017. október 11. 13:59, szerda

Nadal 54 perc alatt kiütötte ellenfelét - VIDEÓKKAL

Rafael Nadal komolyabb megerőltetés nélkül vette az első akadályt a sanghaji ATP 1000-es tenisztornán. A spanyol világelső 54 perc(!) alatt 6:2, 6:1-re verte az amerikai Jared Donaldsont, és jutott a legjobb 16 közé.

A NADAL-DONALDSON MECCS HAJRÁJA:

Az elsőként kiemelt Nadal a nyitó szettben kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, és második játszmalabdáját értékesítve, kereken fél óra alatt behúzta az első etapot.

A második játszma sem alakult másként, mint az előző: újfent kétszer brékelt a tizenhatszoros Grand Slam-győztes, és nagyon simán 6:1-re nyerte a második felvonást is. A következő körben a Lucas Pouillet búcsúztató Fabio Fogninivel mérkőzik meg a spanyol világsztár.

A DIMITROV-HARRISON MECCS HAJRÁJA:
[RELATED VIDEO:2]

A hatodikként kiemelt Grigor Dimitrov hatalmas csatában, három szettben – a döntő játszmában tie-breakben – legyőzte az amerikai Ryan Harrisont. Alexander Zverev kipihent lehet a harmadik körre, hiszen ellenfele 4:0-s Zverev vezetésnél feladta a mérkőzést, míg Gilles Simon és Sam Querrey is két játszmában lőtte magát a következő körbe. A US Open-döntős Kevin Anderson két rövidítésben elvesztett szettben maradt alul Jan-Lennard Struffal szemben.

Dimitrov (bolgár, 6.) - Harrison (amerikai) 3:6, 6:3, 7:6
Zverev (német, 3.) - Bedene (brit) 4:0-nál feladta Bedene
Simon (francia) - Goffin (belga, 8.) 7:6, 6:3
Querrey (amerikia, 10.) - Tiafoe (amerikai) 6:3, 7:6
Nadal (spanyol, 1.) - Donaldson (amerikai) 6:2, 6:1
Struff (német) - Andferson (dél-afrikai, 11.) 7:6, 7:6
Dolgopolov (ukrán) - Lopez (spanyol) 7:6, 1:6, 6:4