TENISZ, ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ, 3. FORDULÓ
2017. október 12. 10:40, csütörtök

Del Potro elbúcsúztatta a harmadik kiemeltet - VIDEÓVAL

Juan Martín Del Potro három szettben győzte le Alexander Zverevet a Sanghajban zajló ATP 1000-es torna harmadik fordulójában. Grigor Dimitrov két játszmában jutott tovább.

A DEL POTRO-ZVEREV MECCS HAJRÁJA

A  harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev igazából még a pályán sem volt a sanghaji torna harmadik fordulója előtt, hiszen Aljaz Bedene már az első szettben feladta elleni a meccset. Az viszont várható volt, hogy Juan Martín Del Potro ellen sokkal nehezebb dolga lesz.

Zverev azonban jól kezdte az első szettet, 3:0-val indított, és ez a brékelőny játszmagyőzelmet hozott számára. A  másodikban mindketten magabiztosan hozták a szervajátékaikat, bréklabdát sem engedélyezve a másiknak. Jöhetett a rövidítés, ahol Del Potro két pontot is hozott fogadóként, így kiharcolta a döntő felvonást.

A  harmadik szettben 2:2 után tudott brékelni Del Potro, és az argentinnak a folytatásban több meccslabdája is adódott, de csak a negyediket tudta értékesíteni. A  világranglista korábbi negyedik helyezettje legyőzte a jelenlegi negyediket, és ő készülhet Viktor Troicki vagy John Isner ellen.

Del Potro (argentin, 16.) - A. Zverev (német, 3.) 3:6, 7:6, 6:4
Cilic (horvát, 4.) - Johnson (amerikai) 7:6, 7:6
Dimitrov (bolgár, 6.) - Querrey (amerikai, 10.) 6:3, 7:6
Ramos (spanyol) - Struff (német) 7:6, 6:4