KÉZILABDA, BUNDESLIGA
2017. november 12. 16:49, vasárnap

Egy utolsó másodpercben lőtt góllal nyert a Magdeburg - VIDEÓVAL

Zsinórban két vereség után győzött újra a Magdeburg a német kézilabda Bundesligában, miután drámai hajrát követően, Michael Damgaard utolsó másodpercben lőtt góljával 32-31-re nyert a Göppingen otthonában.

A Magdeburg nem éppen jó formában várhatta a Göppingen elleni bajnokit, hiszen a gárda legutóbbi két összecsapását egyaránt elbukta. A hazaiak sem brillíroznak idén, hiszen hazai pályán eddig csupán egyszer nyertek, igaz a legutóbbi fordulóban pontot szereztek a Hannover vendégeként, ami bizakodásra adhatott okot a mostani találkozó előtt.

A Göppingen nem is kezdett jól, hiszen az első félidő első felében a magdeburgiak voltak a jobbak, többször is több góllal vezettek. A hajrá azonban egyértelműen a hazaiaké volt, akik 10-10 után előbb fordítottak, majd elléptek 3 góllal, ám a legvégén Kalarash faragott a vendégek hátrányából, így a szünetben 17-15-re vezetett a Göppingen.

A második félidőben a hazaiak magabiztosan tartották előnyüket, ám a hajrára kissé elfáradtak, amit kegyetlenül ki is használtak a vendégek: előbb Mertens góljával kiegyenlítettek, majd pedig a találkozó legvégén, az utolsó másodpercben Damgaard lövése is a kapuban kötött ki, így végül drámai hajrát követően a Magdeburg nyerte meg a találkozót.

9. Lemgo 12 5 3 4 321:324 13
10. Minden 12 3 5 4 306:318 11
11. Wetzlar 12 4 2 6 308:303 10
12. Göppingen 12 2 5 5 331:336 9
13. Stuttgart 12 4 1 7 295:325 9
14. Ludwigshafen 12 2 2 8 291:321 6
15. Gummersbach 12 3 0 9 307:340 6
16. Erlangen 12 2 2 8 282:336 6
17. Huttenberg 12 1 3 8 310:339 5
18. N-Lubbecke 12 0 3 9 258:328 3