LABDARÚGÁS, VB-PÓTSELEJTEZŐ
2017. november 13. 22:54, hétfõ

Az olaszok nem jutottak ki a világbajnokságra!

Olaszország labdarúgó-válogatottja óriási meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán Svédország legjobbjai ellen, a világbajnoki pótselejtezők visszavágóján, így az első mérkőzésen elszenvedett 1-0-s vereségnek „köszönhetően” a taljánok - 1958 után először - lemaradtak a vb-ről, míg a skandinávok megváltották a repülőjegyüket Oroszországba.

Mint arról beszámoltunk, a svédek péntek este egy megpattanó lövéssel 1-0-ra verték a Squadra Azzurrát, így minimális előnnyel utaztak Milánóba, ám ennek ellenére is a 2006-os világbajnok volt a találkozó – és a párharc – esélyese.

Az első percekben nem igazán találták a ritmust a csapatok, mindkét fél pontrúgásokkal kísérletezett, ezek pedig többször is zavart keltettek a védekezésben (mindkét válogatott számon kérhetett legalább egy büntetőt a játékvezetőn). A játékrész végén aztán rákapcsolt a házigazda, futószalagon jöttek a helyzetek, ám sem Ciro Immobile, sem Alessandro Florenzi nem talált, be, így a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően hasonló volt a forgatókönyv: Giampiero Ventura legényei fokozatosan gyűrték maguk alá a sárga-kékeket, ám ahogy telt az idő, egyre idegesebbé váltak, míg a vendégek folyamatosan tördelték a játékot. A hajrában óriási fölényben játszottak az itáliaiak, ám a svédek önfeláldozóan védekeztek, ha pedig sikerült kijátszani védelmüket, Robin Olsen védett nagyot.

Az utolsó pillanatokban is akadt lehetőség a 2012-es Eb-finalista előtt, ám gól nem született, így Olaszország 1958 után kénytelen lesz ismét kihagyni egy világbajnokságot, mindezt úgy, hogy a rettegett Ciro Immobile, Andrea Belotti – és az első összecsapáson Lorenzo Inisgne is – csatársor 180 perc alatt nem tudta mattolni az északiakat. A lefújás után könnyeivel küszködő Gianluigi Buffon pedig - ahogyan már korábban jelezte - visszavonul a válogatottól, csak ezt nem a jövő évi vb-t követően teszi (ahogy tervezte), hanem hétfő este...

Európából tehát már csak egy hely kiadó az oroszországi viadalra: az írek a dánokkal csapnak össze kedd este Dublinban - az a párharc 0-0-ról folytatódik.