TENISZ, ATP-VB, 2. FORDULÓ
2017. november 14. 17:59, kedd

Őrült meccsen Sock bizonyult jobbnak - VIDEÓVAL

Jack Sock elképesztő fordulatokkal teli mérkőzésen, három szettben legyőzte Marin Cilicet az ATP-világbajnokság Boris Becker csoportjának második fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy a horvát versenyző már nem juthat tovább a kvartettből.
(Fotó: Reuters)

Mindkét versenyző vereséggel nyitotta a világbajnokságot, hiszen Marin Cilicet Alexander Zverev fektette két vállra három szettben, míg Jack Sock 6:4, 7:6 arányban maradt alul Roger Federerrel szemben. Továbbjutási szempontból tehát létfontosságú mérkőzés előtt álltak a felek.

Ez rögtön az első szettben meglátszott, hiszen egy gyors brékváltás után mindkét versenyző koncentráltan hozta saját adogatójátékait egészen a 12. gémig. Ekkor 6:5-ös Cilic vezetésnél erőt gyűjtött a horvát játékos, és - nehezen ugyan - harmadik játszmalabdáját kihasználva elvette Sock szervajátékát, ezzel behúzva az első játszmát.

A második szettben bekezdett az amerikai, és egy 11 labdamenetből álló játékban brékelte ellenfelét. Ezt követően hiába mutatott be bravúros megmozdulásokat a világranglista ötödik helyezettje, Sock ellenállást nem tűrve hozta adogatásait, majd újfent brékelt. A nyolcadik gémben sem volt megállás, és első szettlabdáját értékesítve, egy ásszal befejezte a játszmát, ezzel kiegyenlítve az állást.

Jöhetett a döntő felvonás, amely Cilic számára indult kedvezőbben. A 29 éves versenyző rögtön 3:0-ra vezetett, és nagyon úgy tűnt, hogy ezzel el is dőlt a találkozó. Azonban Sock ezzel korántsem értett egyet: magasabb fokozatra kapcsolt, melynek az lett az eredménye, hogy visszabrékelte ellenfelét, majd a hibátlan adogatásoknak köszönhetően 6:6-os állás alakult ki. Jött a tiebreak, melyben ismét a horvátnak állt a zászló, azonban a 25 éves amerikai elképesztő teljesítménnyel 4-2-ről felállva, megfordította a rövidítést, és 7-4-el befejezte ezt a hihetetlen összecsapást.