LABDARÚGÁS, SERIE A TIM, 20. FORDULÓ
2018. január 06. 20:00, szombat

Vereséggel kezdte az esztendőt a Roma! - VIDEÓKKAL

Bár egy félidőt emberhátrányban játszott az Atalanta, de az első játékrészben szerzett kétgólos előnyét így sem szórakozták el a bergamóiak, és 2-1-re legyőzték a Roma együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában. A szépítés még összejött a farkasoknak Edin Dzeko révén, de a többi helyzetüket nem tudták gólra váltani a hazaiak, melynek eredményeként az idei pontvadászatban elszenvedték harmadik vereségüket a Stadio Olimpico gyepén.
(fotó: Twitter)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA:

SERIE A TIM, 20. FORDULÓ
Roma - Atalanta - 1-2 (0-2)
Helyszín: Róma, Stadio Olimpico. Játékvezető: Marco Guida.
Roma: Alisson - Florenzi (Bruno Peres, 83.), Manolasz, Fazio, Kolarov - Pellegrini (Schick, 51.), Gonalons, Strootman (Ünder, 76.) - El Shaarawy, Dzeko, Perotti.
Vezetőedző: Eusebio Di Francesco.
Atalanta: Berisha - Rafael Tolói, Palomino, Caldara - Hateboer, de Roon, Freuler, Spinazzola - Ilicic (Cristante, 46.), Cornelius (Petagna, 61.), Gómez (Masiello, 69.).
Vezetőedző: Gian Piero Gasperini.
Gólszerzők: Dzeko (56.) ill. Cornelius (14.), De Roon (19.)
Piros lap: De Roon (45.)

90+3. perc -
Véget ért a találkozó.

90. perc -
Három percet hosszabbított a bíró.

85. perc -
El Shaarawy előtt adódott kétszer is helyzet, de előbb Masiello, majd utána Rafael Tolói tudott blokkolni.

79. perc -
Florenzi vette célba a kapu jobb oldalát, lökete viszont elkerülte a kaput.

77. perc -
Perotti kísérletét fogta könnyedén Berisha.

71. perc -
Florenzi beadását Dzeko fejelte fölé.

61. perc -
Kolarov bombázott körülbelül 25 méterről, kísérlete azonban mellé szállt.

56. perc - GÓÓÓÓL! Szépít a Roma! El Shaarawy ugratta ki Dzekót, a bosnyák pedig úgy sem hibázott, hogy Palomino ott lihegett a nyakában. 1-2.

54. perc -
Dzeko gyönyörűen bólintott a kapura, azonban Hateboer vállán lelassult a játékszer, így berisha védeni tudott.

49. perc -
Egy szögletet követően a csereként beállt Cristante emelkedett a legmagasabbra, csúsztatása azonban a kapu fölött hagyta el a játékteret.

19:02 -
Kezdetét vette a második félidő.

45+1. perc -
Ez a kiállítás volt az utolsó momentum, véget ért az első játékrész.

45. perc - Hoppá! A második gólt szerző De Roon idő előtt hagyja el a pályát. Kolarovval szemben szabálytalankodott a holland középpályás, a bíró pedig gondolkodás nélkül felmutatta a második sárgalapot. Ez reményt adhat a farkasoknak.

42. perc -
Dzeko kísértetiesen hasonló módon próbált gólt szerezni, mint Cornelius, de a bosnyák lövése alig pár centiméterrel elkerülte a vendégek hálóját.

37. perc -
Egy felszabadítást követően Freuler kapásból tüzelt tizenhat méterről, Alisson már verve volt, de a hazai kapufa kisegítette a rómaiakat.

33. perc -
Caldara passzolt Corneliusnak, aki gyönyörűen fedezte a labdát Manolasszal szemben, lövése viszont mellé gurult.

31. perc -
Kolarov a tavlyi mérkőzéshez hasonlóan most is a sorfal alatt próbálta elgurítani a labdát, pechére azonban Dzeko is beleért, aminek "köszönhetően" kirúgás következik.

19. perc - GÓÓÓÓL! Ott a második vendéggól! Gómez remekül tartotta meg a labdát az alapvonalnál, legurította a játékszert a második hullámban érkező De Roonnak, aki a szerencsének is köszönhetően a hálóba gurított. 0-2.
[RELATED VIDEO:2]

14. perc - GÓÓÓÓL! A Roma-helyzetek után az Atalanta szerez vezetést. Úgy tűnt, hogy Cornelius kisodródik és nem lesz semmi a helyzetből, azonban nagyszerűen tolta meg a labdát Fazio mellett, és védhetetlenül lőtte ki a hosszú sarkot. 0-1.
[RELATED VIDEO:3]

12. perc -
El Shaarawy elé került a labda, az olasz szélső ahogy pattant el is lőtte a játékszert, kellett a bravúr a vendégek hálóőrétől.