LABDARÚGÁS, SERIE A TIM, 20. FORDULÓ
2018. január 06. 23:00, szombat

Vitatott körülmények között zsebelt be három pontot a Juventus - VIDEÓKKAL

A vártnál nehezebben, de hozta a kötelezőt a Juventus, és 1-0-ra legyőzte a Cagliari együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának záró mérkőzésén. A meccs egyetlen találatát Federico Bernardeschi lőtte, de az eset előtt Mehdi Benatia igencsak vitatható módszerrel szerzett labdát a torinóiak tizenhatosánál. A zebrákat aligha zavarja ez most, hiszen ezzel a győzelemmel továbbra is szorosan tapadnak az éllovas Napolira.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA:

SERIE A TIM, 20. FORDULÓ
Cagliari - Juventus - 0-1 - ÉLŐ
Helyszín: Cagliari, Sardegna Arena. Játékvezető: Giampaolo Calvarese.
Cagliari: Rafael - Romagna, Ceppitelli, Pisacane (Giannetti, 88.) - Faragó, Barella (van der Wiel, 87.), Cigarini, Ionita (Sau, 69.), Padoin - Diego Farias, Pavoletti.
Vezetőedző: Diego López.
Juventus: Szczesny - Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira (Mandzukic, 61.), Pjanic, Matuidi - Bernardeschi (Lichtsteiner, 79.), Dybala (Douglas Costa, 50.) - Higuaín.
Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Gólszerző: Bernardeschi (74.)

90+6. perc -
Véget ért a találkozó.

90. perc -
Hat percet hosszabbított a játékvezető.

86. perc -
A találat óta a hazaiak rohamoznak, de a zebrák nagyon fegyelmezetten védekeznek.

74. perc - GÓÓÓÓL! Vezet a Juventus! Douglas Costa két védőt becsapva tette középre a labdát, Bernardeschinek meg gyakorlatilag az üres kapuba kellett gurítani. Amellett viszont nem szabad szó nélkül elmenni, hogy az eset előtt Pavoletti eléggé vitatható körülmények között került a földre. Lesz miről beszélni majd, annyi biztos. Mindenesetre 0-1.
[RELATED VIDEO:2]

63. perc -
A változatosság kedvéért újabb ápolás miatt áll a játék: Chiellini fejelt össze a hazaiak egyik játékosával egy szabadrúgás után.

60. perc -
Pjanic távoli bombája kerülte el pár centiméterrel a Cagliari kapuját.

59. perc -
Újabb kényszerű cserét kell meglépnie Allegri mesternke, ugyanis Khedira ütközött csúnyán Szczesny-vel.

54. perc -
Douglas Costa tört be a jobb oldalról, de tekerése elkerülte a hazaiak hálóját.

49. perc -
Dybala egy hatalmas sprintet követően a lábához kapott és nem tudja folytatni a játékot. Douglas Costa érkezett a helyére.

46. perc -
Rögtön egy hazai helyzetnek lehettünk szemtanúi: Pavoletti csúsztatása hagyta el a kapu fölött a játékteret.

21:47 -
Kezdetét vette a második játékrész.

45+3. perc -
Véget ért az első félidő.

45. perc -
Három percet hosszabbított a játékvezető.

43. perc -
Diego Farias állt szemben a vendégek kapusával, Szczesny viszont egy remek reflexmozdulattal kapufára tolta a támadó löketét.

34. perc -
Diego Farias tört be a tizenhatoson belülre, de Chiellini az utolsó pillanatban szerelni tudott.

26. perc -
Egy sarokrúgás után majdnem vezetést szerzett a Cagliari Pavoletti fejesével, Szczesny óriási bravúrjának köszönhetően marad a 0-0.

24. perc -
Pjanic végezhetett el hasonló helyről szabadrúgást mint Dybala, de a bosnyák lövése nem jelentett veszélyt a kapura.

21. perc -
Benatia szerzett gólt egy pontrúgást követően, a játékvezető azonban lest intett, szóval marad a gól nélküli döntetlen.

19. perc -
Pavoletti emelkedett magasabbra a torinói védőknél, bólintása viszont fölé szállt.

16. perc -
Bernardeschi tört be a jobbszélről, és beadás helyett inkább kapura tekerte a labdát, de a kapufa ismét kisegítette a hazaiakat.

10. perc -
Lelkesen játszik a Juventus: most Higuaín tüzelt mellé a tizenhatos vonaláról.

9. perc -
Dybala körülbelül 20 méterről végezhetett el szabadrúgást, lövése azonban a felsőlécről kifelé pattant.