KOSÁRLABDA, EUROLIGA, 17. FORUDLÓ
2018. január 11. 22:08, csütörtök

Görögországban fogyott el Hangáék lendülete - VIDEÓKKAL

A Barcelona kosárcsapata 84-75-ös vereséget szenvedett a Panathinaikosz otthonában, az Euroliga 17. fordulójában. A katalánoknál a hetek óta kiválóan teljesítő kezdő ötös ezúttal fásultabban és haloványabban szerepelt, melyet sehogy sem sikerült korrigálni, így megszakadt Hanga Ádámék remek sorozata. A Fenerbahce kis híján elszórakozta előnyét, ám végül meggyőző, 13 pontos sikert aratott a Pamesa Valencia otthonában.
Fotó: euroleague.net

Az első félidőben szinte végig 2-3 pontos előnyben játszott a Barca, de tetemes különbséget nem sikerült kidolgozni. Az esetek jelentős többségében pontokkal zárult mindkét együttes támadása, s a második negyed végére a hazaiak átvették a vezetést is, így 36-34-es állással fordultak a felek.

A Panathinaikosz hiába dobta rettentő százalékkal a triplákat, a harmadik negyedben tovább növelte előnyét. A katalánok hetek óta jól bevett kezdő ötöse láthatóan fáradtan játszott ezen a mérkőzésen, így most Thomas Heurtel tartotta életben a minimális győzelmi esélyeseket, ám egymaga kevésnek bizonyult. Az utolsó felvonásra teljesen elfogyott a Barca, melyet ki is használtak a görögök, így alakulhatott ki a 84-75-ös Pana-siker. Hanga Ádám 25 játszott perc alatt 3 pontot, 6 lepattanót és 2 asszisztot hozott össze.

A PANATHINAIKOSZ-BARCELONA MECCS HAJRÁJA:
[RELATED VIDEO:2]

A Fenerbahce igencsak meggyőzően kezdte a Pamesa Valencia elleni találkozót: a 18-7-es első negyed után, 33-27-tel mentek pihenni a csapatok. A harmadik negyedben túlságosan is hátra dőltek az isztambuliak, melynek eredménye az lett, hogy egy pontra feljöttek a valenciaiak. Az utolsó felvonásra megrázta magát a vendég csapat, és egy 29-17-es rohamnak köszönhetően végül 80-67-re diadalmaskodtak a törökök.

16:30
WTA-torna, Birmingham, páros döntő: Babos/Mladenovic - Mertens/Schuurs A program élőben látható