TENISZ, WTA-TORNA, SYDNEY, ELŐDÖNTŐ
2018. január 12. 10:22, péntek

Ausztrál-német döntőt rendeznek Sydneyben - VIDEÓKKAL

Ashleigh Barty és Angelique Kerber jutott be a Sydneyben zajló WTA-tenisztorna döntőjébe. Előbbi Daria Gavrilovát, utóbbi pedig Camila Giorgit győzte le.

A BARTY-GAVRILOVA MECCS HAJRÁJA
[RELATED VIDEO:2]

Az első elődöntőben ausztrál házicsata volt, hiszen Ashleigh Barty és Daria Gavrilova csapott össze egymással. Korábban kétszer játszottak egymással, Barty 2012-ben, Gavrilova pedig 2017-ben győzte le riválisát.

Az első felvonásban mindketten inkább fogadóként jeleskedtek, ez főleg Gavrilovára volt igaz, aki 1:1 után négyszer is lebrékelte ellenfelét. A  második szettet azonban kettős brékelőnnyel, 3:0-val kezdte Bartyt, és bár utána ő is elbukott két adogatást, mégis megnyerte a játszmát, mivel 4:4 után neki is sikerült brékelnie.

Jöhetett a harmadik felvonás, ahol Barty fogadóként egyből játékot nyert, majd 4:2-nél újra elvette Gavrilova adogatását, így bejutott pályafutása negyedik WTA-döntőjébe.

A  másik ágon Angelique Kerber jóval könnyebb győzelmet aratott, pályafutása során harmadszor is legyőzte Camila Giorgit. A  korábbi világelső német 2:2 után sorozatban négy játékot nyert, így övé lett a szett is.

A  másdoik felvonásban Giorgi remekül kezdett, elment 3:0-ra, de utána törés állt be a játékában. Kerber ezután már nem hibázott, a következő hat játékot ő nyerte, így ő lesz Barty ellenfele a szombati döntőben.