KOSÁRLABDA, EUROLIGA, 17. FORDULÓ
2018. január 12. 22:50, péntek

Kiütéssel folytatódott a Real remek szériája; Hanga Ádám volt csapata feltörölte a padlót az Olympiakosszal - VIDEÓKKAL

Fölényes, 95-78-as győzelmet aratott a Real Madrid a Himki Moszkva arénájában a kosárlabda Euroliga alapszakaszának 17. fordulójában. Ezzel a diadallal Pablo Laso legényei továbbra is magabiztosan őrzik rájátszást érő pozíciójukat. Nem tudott azonban nyerni a Crvena zvezda az utolsó előtti Anadolu Efes arénájában, ugyanis a törökök 104-95 arányban múlták felül a szerbeket, akik egyre távolabb kerülhetnek a rájátszást érő pozíciótól. A Baskonia azonban magabiztosan üldözi az élen álló nyolc csapatot, miután magabiztosan nyertek 86-54-re a papíron esélyesebb Olympiakosz ellen.
(fotó: Twitter)

A HIMKI MOSZKVA - REAL MADRID MÉRKŐZÉS UTOLSÓ PERCEI:
[RELATED VIDEO:3]

Kiváló formában látogatott a Real Madrid az orosz fővárosba, hiszen a királyi gárda minden sorozatot figyelembe véve az elmúlt tíz meccsét egyaránt megnyerte. Ezzel szemben a moszkvaiak igencsak hullámzó teljesítményt nyújtanak, ami odáig fajult, hogy a hétvégén elszenvedett bajnoki vereség után a vezetőség úgy döntött, hogy a játékosok a fizetésüknek csak a felét kapják meg ebben a hónapban.

Az első negyedben nem úgy tűnt, hogy ez a pénzmegvonás hat a Himki kosarasaira, ugyanis a spanyolok rögtön kilenc pontos előnyre tettek szert. A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, és volt, amikor már csak öt egységnyi különbség volt a két gárda között. Ezután viszont a blancók magasabb fokozatra kapcsoltak, és egy 13 pontos szériának is köszönhetően a félidőben 31-51 állt az eredményjelzőn.

A szünet után annyi részsikert könyvelhetett el az orosz csapat, hogy megnyerte a harmadik felvonást, de hátránya még így is hatalmas volt a spanyol alakulattal szemben. Az utolsó etapban is "mindössze" eggyel több pontot dobtak a vendéglátók, így magabiztos, 95-78-as Real-siker született.

AZ ANADOLU EFES - CRVENA ZVEZDA PÁRHARC HAJRÁJA:
[RELATED VIDEO:2]

Fontos mérkőzés várt a Crvena Zvezdára, hiszen az utolsó előtti Anadolu Efeshez látogattak, ami remek esélyt nyújtott arra, hogy tapadjanak a nyolcadik helyen álló - ami rájátszást érő pozíció - Himki Moszkvára.

Szorosan kezdődött a mérkőzés, hiszen az első negyedben a legnagyobb különbsé a két gárda között három egység volt. A második etapban a hazaiak már tizenhárom ponttal is vezettek, de a szerbek egy nagyszerű hajrá után négyre faragták a hátrányukat.

A harmadik, illetve a negyedik felvonás is szoros küzdelmet hozott, azonban a végén mégis a törökök örülhettek, így a vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel és továbbra is a tizenegyedik helyen szerénykednek.

A BASKONIA - OLYMPIAKOSZ TALÁLKOZÓ UTOLSÓ PILLANATAI:

Nem várt könnyű feladat a Baskoniára, hiszen a tabella második helyét elfoglaló Olympiakoszt fogadta. Az első negyed szoros küzdelmet hozott, ahol a görögök öt pontos előnyre tettek szert. A második felvonásban azonban a baszkok jobban érezték a karikagyűrűt, így végül 36-30-as vezetéssel mehettek az öltözőbe Hanga Ádám egykori csapattársai.

Azt nem tudni, hogy a szünetben miként motiválta Pablo Prigioni a tanítványait, de sikeresnek bizonyult, ugyanis a vendéglátók huszonnyolc pontos előnnyel vághattak neki az utolsó játékrésznek. Innen pedig már nem is hibáztak a vendéglátók, és végül 86-54-re nyertek.

Himki Moszkva - Real Madrid 78-95
Anadolu Efes - Crvena zvezda 104-95
Zalgiris Kaunas - Málaga 79-77
Baskonia - Olympiakosz 86-54