RÖGBI, BAJNOKOK KUPÁJA
2018. január 12. 22:47, péntek

A Scarlets legyőzte és megelőzte a Bath-t - VIDEÓVAL

A Scarlets együttese némi meglepetésre simán, 35-17-re diadalmaskodott a Bath vendégeként, a rögbi Bajnokok Kupája 5. csoportjának ötödik fordulójában.

Az egyik legkiegyensúlyozottabb csoport az ötös számú, ahol ugyan a Benetton nagyon le van szakadva, de az első és a harmadik helyezettet csak egy pont választotta el egymástól a játéknapot megelőzően. Most ezek közül két együttes találkozott egymással péntek este: a csoport élén álló Bath fogadta a Scarletset. Előbbi gárda négyből háromszor nyert, utóbbinak viszont már van két veresége – egyik éppen mostani ellenfelétől.

Volt tehát miért visszavágnia a llanelli alakulatnak, amely jól is kezdett, és a tizedik percben elért Tadhg Beirne-célnak és Duncan Jones jutalomrúgásának köszönhetően a vezetést is megszerezte. A házigazda ugyan egy büntetővel szépített, ám a szünetet megelőzően Paul Asquith és Hadleigh Parkes is eredményes volt, Jones pedig egy jutalomrúgást és egy büntetőt is értékesített, így a félidőben 3-22 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban az angolok igyekeztek faragni hátrányukból, ám a Scarlets tudatosan őrizet – és növelte – fórját, és a lefújásig sikerült 35 egységig jutnia, míg a Bath „csupán” 17 pontot tudott feltenni a táblára. A vége tehát nagyon fölényes dél-walesi siker lett, amellyel a piros mezesek alapos revánsot vettek az októberi, 18-13-as zakóért – és nem mellesleg a kvartett élére ugrottak.

16:30
WTA-torna, Birmingham, páros döntő: Babos/Mladenovic - Mertens/Schuurs A program élőben látható