KÉZILABDA, BUNDESLIGA, 24. FORDULÓ
2018. március 11. 14:24, vasárnap

Magdeburgban is kikapott, nagyon messze került a BL-indulástól a Kiel - VIDEÓVAL

A német rekordbajnok Kiel 31-26-ra kikapott a Magdeburg otthonában a férfi kézilabda Bundesliga 24. fordulójában.

Igazi rangadóra került sor Magdeburgban, ugyanis az ötödik helyezett hazaiak fogadták a mögöttük két pontos hátrányban levő, velük együtt a Bajnokok Ligája-indulást érő helyekért harcoló Kielt. A német rekordbajnokra kőkemény feladat várt a GETEC Arénába, ugyanis a hazaiak november vége óta nem szenvedtek vereséget tétmérkőzésen, míg a Kiel ezzel szemben legutóbbi három bajnokijából kettőt is elbukott.

Ennek ellenére a kieliek remekül kezdtek, hiszen az első gólt leszámítva 8-8-ig folyamatosan a hazaiak futottak az eredmény után. Ám ezután megváltozott a játék képe, sokat hibáztak a motiváltan kezdő vendégek, rengetek technikai hiba csúszott a támadójátékukba, amit kegyetlenül megbüntetett a Magdeburg. A szünetben így három gól volt a hazaiak előnye, ám ez könnyen lehetett volna négy is, ha az utolsó másodpercen Musa lövése nem a felső lécen csattan.

A második félidőben sem tudtak újítani Alfred Gíslason tanítványai, így a Magdeburg tovább növelte előnyét és végül teljesen megérdemelten nyert 31-26 arányban. A Kiel ezzel a vereséggel nagyon messze került a BL-indulástól, ugyanis jelenleg hét pont a hátránya a harmadik helyen álló Füchse Berlinnel szemben.

11. Göppingen 24 7 6 11 645:654 20
12. Minden 24 6 7 11 640:683 19
13. Erlangen 24 5 6 13 573:652 16
14. Stuttgart 24 6 1 17 590:670 13
15. Gummersbach 23 6 0 17 578:649 12
16. N-Lubbecke 24 3 5 16 545:632 11
17. Huttenberg 23 2 4 17 571:674 8
18. Ludwigshafen 24 2 3 19 553:648 7